تاریخ انتشار : یکشنبه 26 نوامبر 2023 - 11:43
کد خبر : 209134

آشنایی با مزایای خرید ارز دیجیتال سولانا

آشنایی با مزایای خرید ارز دیجیتال سولانا

قیمت سولانا در زمان بازار نزولی کاهش بسیاری پیدا کرد. همین امر باعث شد تا بسیاری از افراد از خود بپرسند که آیا پروژه سولانا ناموفق بوده است یا هنوز می‌توان با خرید سولانا سود دریافت کرد؟ در این مطلب قصد داریم تا مزایای خرید ارز دیجیتال سولانا را بررسی کنیم تا هر فرد با

خرید و فروش ارز دیجیتال سولانا

قیمت سولانا در زمان بازار نزولی کاهش بسیاری پیدا کرد. همین امر باعث شد تا بسیاری از افراد از خود بپرسند که آیا پروژه سولانا ناموفق بوده است یا هنوز می‌توان با خرید سولانا سود دریافت کرد؟ در این مطلب قصد داریم تا مزایای خرید ارز دیجیتال سولانا را بررسی کنیم تا هر فرد با توجه به میزان ریسک پذیری و برخی موارد دیگر بداند که خرید سولانا برای او سودمند خواهد بود یا خیر. البته باید بدانید که سولانا یکی از بهترین پروژه‌های موجود در بازار ارزهای دیجیتال است و می‌تواند در صورت انجام اقدامات درست سود مناسبی را به افراد هدیه کند.

ارز دیجیتال سولانا چیست؟

در بولران قبلی قیمت سولانا افزایش چندین برابری پیدا کرد و همین امر باعث شد تا افراد بسیاری برای کسب سود، اقدام به خرید سولانا کنند. اما برخی از این افراد با سولانا آشنایی مناسبی نداشتند و فقط آن را برای کسب سود خریدند. مزایای خرید سولانا به قدری زیاد است که بسیاری هنوز هم به پیشرفت این کوین اعتقاد دارند و تعداد زیادی سولانا برای کسب سود خریداری کرده‌ اند.

ارز دیجیتال سولانا چیست؟

سولانا کوینی است که شبکه بلاک چین اختصاصی خود را دارد. این شبکه را باید شبکه ای نسل سوم دانست که ویژگی‌های بسیار خوب و جذابی دارد. بد نیست بدانید که اولین نسل از شبکه‌های بلاک چین به بیت کوین اختصاص داشت. پس از آن اتریوم توانست نسل دوم بلاک چین را به وجود آورد و اکنون پروژه‌هایی مانند سولانا نسل سوم بلاک چین را به دنیا معرفی کرده اند.

با استفاده از این شبکه می‌توان قراردادهای هوشمند را با سرعت بسیاری انجام داد، در حالی که باید کارمزد بسیار کمتری برای این تراکنش‌ها پرداخت کرد. بسیاری افراد سولانا را به عنوان رقیب اتریوم می‌دانند. رقابت با دومین ارز دیجیتال با ارزش بازار اصلاً کار ساده ای نیست و به همین دلیل شرایط کلی سولانا را باید بسیار خوب دانست.

بد نیست بدانید که شبکه اتریوم تا قبل از مرج می‌توانست تنها در هر ثانیه 14 تراکنش را تأیید کند. البته پس از مرج، اتریوم توانست شبکه خود را به میزان بسیار مناسبی بهبود بخشد، اما هنوز هم نمی‌توان آن را با 50 هزار تراکنشی مقایسه کرد که شبکه سولانا در هر ثانیه انجام می‌دهد. البته معروف بودن و کاربرد سولانا هنوز بسیار کمتر از اتریوم است و تنها در این مورد برتری بسیار محسوسی دارد.

بررسی تاریخچه قیمت ارز سولانا

با بررسی نمودار قیمت سولانا متوجه می‌شویم که در سال 2021 این ارز دیجیتال، سقف قیمتی خود یعنی 250 دلار را ثبت کرده است. اما پس از آن با شروع روند نزولی بازار ارزهای دیجیتال قیمت این ارز کاهش بسیار زیادی پیدا کرد، به طوری که برای مدت زمانی به حدود 10 دلار رسید.

بررسی تاریخچه قیمت ارز سولانا

پس از آن در چند ماه گذشته که بیت کوین به عنوان پادشاه ارزهای دیجیتال روندی نسبتاً صعودی داشته، سولانا نیز افزایش قیمت مناسبی را تجربه کرده است و قیمت لحظه ای ارز دیجیتال سولانا به بالای 50 دلار برای هر کوین رسیده است. در صورتی که قصد دارید اقدام به خرید این ارز دیجیتال کنید، حتماً قیمت لحظه ای سولانا را بررسی کنید و از تحلیل‌های تکنیکال و فاندامنتال برای پیدا کردن نقطه ورود مناسب استفاده کنید. بسیاری از کارشناسان پیش‌ بینی می‌کنند در صورتی که بیت کوین به سقف قیمت قبلی خود برسد، سولانا می‌تواند به اعداد بالاتر از 250 دلار برای هر عدد، صعود قیمتی را تجربه کند.

مزایای خرید ارز دیجیتال سولانا

حالا که با ارز دیجیتال سولانا و تاریخچه قیمتی آن آشنا شدید، زمان آن رسیده تا در خصوص مزایای خرید ارز دیجیتال سولانا نیز اطلاعات بیشتری کسب کنید. توجه به این مزایا باعث خواهد شد که در خصوص خرید این ارز دیجیتال جذاب تصمیم بهتری بگیرید و در صورت تمایل تعدادی سولانا به ولت خود اضافه کنید. مزایای خرید ارز دیجیتال سولانا عبارتند از:

مزایای خرید ارز دیجیتال سولانا

1- سرعت بسیار بالا

شبکه سولانا از هزاران نود برای انجام تراکنش‌های مختلف استفاده می‌کند. با توجه به این که این شبکه توان انجام بیش از 50 هزار تراکنش در هر ثانیه را دارد، می‌توان گفت که با یکی از سریع‌ ترین شبکه‌های بلاک چین مواجه هستیم.

2- مقیاس پذیری

مشکل مقیاس پذیری تا حد بسیاری در شبکه سولانا حل شده است. تراکنش‌های این شبکه با سرعت بسیار بالایی انجام می‌شوند و با یک ضرب و تقسیم ساده می‌توان متوجه شد که تنها 400 میلی ثانیه برای ثبت هر تراکنش در این بلاک چین زمان لازم است.

3- کارمزد پایین

کارمزد شبکه سولانا در مقایسه با شبکه‌های دیگر مانند اتریوم بسیار پایین تر است. این کارمزد آن‌قدر پایین است که برای تعداد زیادی تراکنش در این شبکه 10 دلار کارمزد دریافت می‌شود. در حالی که برای انجام هر تراکنش در شبکه اتریوم افراد باید هزینه‌ ای بیش از 10 دلار پرداخت کنند.

4- دریافت پاداش

افرادی که اقدام به خرید توکن سولانا کرده‌ اند، می‌توانند این توکن‌ها را در شبکه سولانا استیک کنند تا پاداش به دست آورند. همچنین کسانی که تعداد زیادی سولانا در این شبکه استیک کرده باشند، به عنوان اعتبار سنج شناخته می‌شوند که بخشی از کارمزد تراکنش‌ها به آن‌ها تعلق خواهد گرفت.

5- امنیت بالا

از دیگر مزایای خرید ارز دیجیتال سولانا امنیت بسیار بالای بلاک چین این توکن است. مانند بسیاری دیگر از ارزهای دیجیتال، احتمال تقلب و هک شدن این شبکه به اندازه ای پایین است که بسیاری آن را ناممکن می‌دانند.

6- حمایت از پلتفرم‌های (NFT)

سولانا از پلتفرم‌های (NFT) حمایت می‌کند و اکنون بسیاری از این پلتفرم‌ها روی شبکه سولانا فعالیت می‌کنند. سرعت بالا و کارمزد پایین باعث شده تا هر روز بر تعداد افرادی که از پلتفرم‌های (NFT) شبکه سولانا استفاده می‌کنند، افزوده شود.

7- قراردادهای هوشمند

مزایای شبکه سولانا باعث شده تا بسیاری از توسعه دهندگان به استفاده از بستر سولانا برای توسعه پروژه‌های خود علاقه داشته باشند. همین امر به مرور کاربرد سولانا را افزایش خواهد داد. همچنین سولانا می‌تواند با بسیاری از پروژه‌های غیر متمرکز ترکیب شود.

8- جامعه طرفداران

با توجه به ویژگی‌هایی که در این مطلب به آن‌ها اشاره کردیم، هر روز بر تعداد کسانی که اقدام به خرید سولانا می‌کنند و به آن علاقه دارند، افزوده می‌شود. افزایش این جامعه طرفداران باعث می‌شود تا احتمال رشد مناسب قیمت سولانا افزایش یابد. در بازارهای مالی همیشه نسبت عرضه به تقاضا مشخص کننده قیمت است و افزایش خرید سولانا مساوی با افزایش قیمت آن خواهد بود.

9- ویژگی‌های بلاک چین سولانا

بلاک چین سولانا هفت ویژگی محوری و اصلی دارد که هر کدام از این ویژگی‌ها باعث شده اند تا بر قدرت این شبکه افزوده شود. در ادامه این ویژگی‌ها را به ساده ترین شکل ممکن با هم بررسی می‌کنیم.

ویژگی‌های بلاک چین سولانا

1- پروتکل (Tower BFT)

این پروتکل به حل مشکلاتی نظیر هزینه بازیابی مجدد پایگاه داده و سرعت مختلف دستگاه‌های (ASIC) میان نودها می‌پردازد.

2- توربین (Turbine)

توربین را باید یک پروتکل انتشار بلاک دانست که در آن مصرف پهنای باند کاهش پیدا کرده است. همچنین این پروتکل با بهبود عملکرد نودها باعث کاهش مصرف انرژی شبکه می‌شود.

3- گالف استریم (Gulf Steam)

این پروتکل باعث می‌شود که فرایند دریافت و انتقال تراکنش‌ها پیش از نهایی شدن در شبکه سولانا سرعت بیشتری پیدا کند.

4- پایپ لاینینگ (Piplining)

پایپ لاینینگ را باید یک واحد پردازنده تراکنش چندگانه دانست که برای پردازنده هر کدام از نودهای شبکه سطوح متفاوتی را می‌سازد تا آن‌ها به شکلی بهتر بتوانند وظایف خود را به انجام برسانند.

5- سی لول (Sealevel)

این ویژگی به اجرای هزاران قرارداد هوشمند به صورت موازی اختصاص دارد تا زمان اجرای شبکه سولانا را بهبود بخشد و کارآمدتر کند.

6- کلادبریک (CloudBreak)

کلادبریک ساختار داده ای را ایجاد می‌کند تا تراکنش‌های شبکه سولانا درون نرم افزاری که به تمام سخت افزارهای ایندکس کردن متصل هستند، پردازش ‌شوند. این کار بدون ریسک شاردینگ به مقیاس پذیری این شبکه کمک می‌کند.

7- آرشیوگرها (Archivers)

آرشیوگرهای شبکه سولانا داده‌های مربوط به خود را از ولیدیتورها دانلود می‌کنند تا این داده‌ها برای شبکه در دسترس باشند. این کار باعث شده تا سرعت عملکرد این شبکه همانطور که به آن اشاره کردیم، بسیار بالا باشد.

معایب ارز دیجیتال سولانا

پس از این که با مزایای خرید ارز دیجیتال سولانا آشنا شدید، زمان آن رسیده تا در خصوص معایب آن نیز مواردی را با هم بررسی کنیم. باید توجه کنید که مهم ترین موردی که می‌توان از آن به عنوان نقطه ضعف سولانا یاد کرد، جدید بودن پروژه است. در حال حاضر در حدود 3000 پروژه غیر متمرکز روی شبکه اتریوم وجود دارند و این در حالی است که پروژه‌های فعال روی بلاک چین سولانا هنوز به 400 عدد نرسیده است. اما بسیاری از کارشناسان اعتقاد دارند که با توجه به مزایای خرید ارز دیجیتال سولانا و شبکه آن مانند سرعت بالا و کارمزد پایین، به سرعت به تعداد این پروژه‌ها افزوده می‌شود.

در صورت افزایش این پروژه‌ها سولانا را باید به زودی رقیبی بسیار قدرتمندتر برای اتریوم دانست. همچنین برخی از کارشناسان عقیده دارند که همین جدید بودن و کم بودن تعداد نودهای فعال روی این شبکه باعث شده تا تمام بلاک چین سولانا در معرض آسیب پذیری باشد که این مشکل نیز به مرور رفع خواهد شد.

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

لوازم موتوری هایما ، لوازم هایما ، قطعات هایما

تعمیر لباسشویی دوو

دوره حسابداری در تبریز

دانلود آهنگ

پترولیوم کک

خرید میز

تعویض شیشه اتومبیل

قیمت فنس دور باغی

پراپ رایگان

تعویض شیشه اتومبیل

تور کیش

امداد خودرو

پراپ تریدینگ معتبر ایرانی

تشک موناکو

ارزان ترین مدل های میز ناهار خوری

هزینه ویزای چین

رمان های گیسو خزان

رمان انتهاج

رمان سرمه چشمان هامین

اجاره ماشین

قیمت ویدئو وال

تور کربلا

استابلایزر

ریجکت ویزای کانادا

آموزشگاه طراحی طلا و جواهر

 

بانک لباس

قیمت خرید و مشخصات تلویزیون اولد ال جی c3 مدل 2023

 

خرید نرم افزار حسابداری

 

سلفون opp

 

 

 

مجله پزشکی

 

 

 

 

 

رپورتاژ آگهی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

محدوده خبر

کلیک نیوز

تالک نیوز

پویشگر خبر

تارگت نیوز

نیوز آیس

نمانیان

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح