تاریخ انتشار : چهارشنبه 15 می 2024 - 12:02
کد خبر : 209388

چگونه سنگ نما را محکم کنیم؟ – شرکت نماسازان پیشرو

چگونه سنگ نما را محکم کنیم؟ – شرکت نماسازان پیشرو

ریزش و سقوط سنگ از نمای ساختمان ها امروزه به قدری زیاد شده است که این سوال را در اذهان به وجود می آورد که چگونه باید سنگ نما را محکم کرد؟ در این مقاله از زبان شرکت نماسازان پیشرو به توضیح این موضوع پرداخته و سوالات ذهن شما را تا حدی پاسخ خواهیم داد.

ریزش و سقوط سنگ از نمای ساختمان ها امروزه به قدری زیاد شده است که این سوال را در اذهان به وجود می آورد که چگونه باید سنگ نما را محکم کرد؟ در این مقاله از زبان شرکت نماسازان پیشرو به توضیح این موضوع پرداخته و سوالات ذهن شما را تا حدی پاسخ خواهیم داد.

برای اطلاعات بیشتر می توانید به وبسایت این شرکت مراجعه نموده و به طور مفصل این موضوع را بررسی نمایید.

محکم کردن سنگ نما

دلیل محکم کردن سنگ نما چیست؟

امروزه دلایل زیادی وجود دارد که یاعث شده سنگ نمای ساختمان دچار ریزش شود. دلایلی همچون استفاده از ملات نامرغوب، بارش باران و رطوبت، وزش باد و طوفان، زلزله ها، استفاده از سیمان خشک و نشست ساختمان از مهمترین عوامل این موضوع می باشند.

با افزایش ریزش سنگ نما و همچنین شلوغی خیابان ها و پیاده رو ها انجام محکم کاری سنگ نما به منظور جلوگیری از خطر روز به روز اهمیت بیشتری پیدا می کند. با این کار هم به از بین رفتن زیبایی نما کمک خواهید کرد و هم جلوی دردسر را خواهید گرفت. علت افتادن سنگ نمای ساختمان می تواند ناشی از خیلی موارد باشد. مطمئنا با رعایت خیلی از اصول به راحتی می توان احتمال ریزش را کاهش داد.

محکم کاری سنگ نما هنگام سنگ کاری

بخش اعظم محکم کاری سنگ نما به انجام درست کارهای یک سنگ کار و مالک ساختمان در همان حین سنگ کاری مربوط می شود. در زیر مهمترین نکاتی که باید رعایت شود به آنها اشاره شده است.

 • تهیه سنگ مناسب (سنگی که سبک بوده و خلل و فرج کافی داشته باشد. همانند تراورتن)
 • استفاده از سیمان مرغوب
 • عدم استفاده از سیمان خشک (سنگ کاران برای پیش برد زودتر کار استفاده می نمایند)
 • اسکوپ کردن سنگ ها
 • پاک کردن خاک ناشی از برش قبل از کار گذاشتن سنگ
 • اسفاده از ضد یخ در صورت سنگ کاری در زمستان
 • استفاده از ماسه مناسب برای ملات
 • ساده کار کردن نما و کم بودن برجستگی های نما

چنانچه موارد بالا در حین سنگ کاری رعایت شود تا حد زیادی در محکم بودن سنگ نما تاثیرگذار است.

اسکوپ سنگ نما

اسکوپ سنگ نما، قطعات فلزی یا پلاستیکی هستند که برای اتصال و محکم کردن سنگ نما به دیوار ساختمان استفاده می‌شوند. این قطعات نقش مهمی در حفظ پایداری و ایمنی نما دارند و از جدا شدن و سقوط سنگ‌ها در اثر عوامل مختلف مانند باد، باران، زلزله و … جلوگیری می‌کنند.

اسکوپ کردن سنگ نما

انواع اسکوپ سنگ نما

اسکوپ‌های سنگ نما در دو دسته کلی پیش‌ساخته و مفتولی (سیم) قرار می‌گیرند:

اسکوپ‌های پیش‌ساخته: این نوع اسکوپ‌ها از جنس‌های مختلفی مانند فلز، پلاستیک و رزین ساخته می‌شوند. انواع مختلفی از اسکوپ های پیش‌ساخته وجود دارد که هر کدام برای نوع خاصی از سنگ و شرایط نصب مناسب هستند.

برخی از رایج‌ترین اسکوپ‌های پیش‌ساخته عبارتند از:

 • اسکوپ پروانه‌ای: این نوع اسکوپ از دو بال تشکیل شده که در پشت سنگ و داخل ملات قرار می‌گیرند.
 • اسکوپ Z: این نوع اسکوپ شبیه به حرف Z است و برای سنگ‌های نازک و سبک مناسب است.
 • اسکوپ دندانه‌ای: این نوع اسکوپ در سنگ‌هایی که پشت صاف ندارند استفاده می‌شود.

اسکوپ‌های مفتولی (سیم): این نوع اسکوپ ها از مفتول های فولادی ضد زنگ ساخته می شوند. اسکوپ های مفتولی به دو روش در سنگ نما اجرا می شوند:

 • اسکوپ مفتولی طولی: در این روش، مفتول به صورت طولی در پشت سنگ قرار داده می‌شود و سپس در ملات غوطه‌ور می‌شود.
 • اسکوپ مفتولی ضربدری: در این روش، مفتول به صورت ضربدری در پشت سنگ قرار داده می‌شود و سپس در ملات غوطه‌ور می‌شود.

تحکیم سنگ نما پس از ریزش و افتادن

اما چنانچه به هر دلیلی پس از سنگ کاری، نما دچار ریزش و یا شل شدگی شد تکلیف چیست؟ به محض دیدن هرگونه لقی در سنگ نما حتما باید به منظور پیشگیری از افتادن و ریزش سنگ نسبت به تثبیت سنگ نما اقدام کرد. این کار علاوه بر جلوگیری از خطر هزینه های شما را در بحث تهیه سنگ به منظور ترمیم نما مدیریت می کند.

مقاوم سازی سنگ نما

اما پس از افتادن حتی یک عدد سنگ از نمای ساختمان دیگر جای دست دست کردن نبوده و حتما می بایست تمام نما را توسط پیچ و رولپلاک محکم کاری نمود. زمانی یک عدد سنگ ریزش می کند گواه این است که حداقل یکی از مواردی که در بالا به آن اشاره شد رعایت نشده است. از همین رو تکرار این امر در دیگر قسمت های نما حتمی خواهد بود.

محکم کردن سنگ های ساختمان توسط پیچ رولپلاک

بهترین روش و تنها ترین روش مطمئن برای محکم کردن سنگ نما استفاده از پیچ و رولپلاک نمای ساختمان است. در این روش تمامی سنگ ها ابتدا توسط دریل های مخصوص سوراخ شده سپس پیچ و رولپلاک داخل سوراخ گذاشته شده و توسط پیچ بند پیچ داخل رولپلاک محکم می شود. با این کار استحکام و چسبندگی سنگ و ملات به شدت افزایش می یابد.

اجرای محکم کاری توسط پیچ و رولپلاک برای سنگ های تراورتن، گرانیت، مرمریت و چینی مقدور است. برای سنگ های آنتیک و بادبر و سرامیک ها روش های دیگری اتخاذ می شود.

پیچ و رولپلاک نما

محکم کردن سنگ های آنتیک و تزئینی

افتادن سنگ های آنتیک از نمای ساختمان ها امری کاملا شایع است. در کل کار کردن این نوع از سنگ ها روی نمای ساختمان مناسب نمی باشد. مگر اینکه تمامی جوانب و نکات مهم در اجرای آن ها لحاظ شود.

به دلیل ریز بودن و ترد و شکننده بودن این سنگ ها اجرای پیچ کردن برای این مدل از سنگها مقدور نمی باشد. یکی از راه حل ها برای محکم نمودن این سنگ ها استفاده از رزین و یا چسب است. این کار باعث می شود رزین به داخل درزها نفوذ کرده و چسبندگی سنگ ها به همدیگر را افزایش دهد.

اما روش بالا خیلی روش کارامدی نمی باشد. چرا که استفاده از رزین چسبندگی سنگها به یکدیگر را تقویت می کند. در صورتی که مهمترین دلیل ریزش جدا شدن سنگ از ملات است.

محکم کردن سنگ آنتیک نما

بهترین روش که جواب خود را نزد شرکت ما پس داده است استفاده از توری برای نصب روی سنگ ها است. در این روش توری های فرنگی گالوانیزه روی سنگ آنتیک ها پهن می شود و سپس توسط پیچ و رولپلاک و واشر به بدنه نما و ملات زیر سنگ ها محکم می شود. این کار باعث می شود در صورت شل شدن سنگها سر جای خود بمانند و ریزش نکنند.

محکم کاری سرامیک های کار شده در نما و پاسیو ساختمان

امروزه استفاده از سرامیک در نورگیرهای ساختمان ها بیشتر و در نما کمتر، کاربرد دارد. همانند سنگ های آنتیک استفاده از سرامیک در فضای بیرونی ساختمان ها کار درستی نمی باشد. اما به هر حال راه چاره برای محکم کردن سرامیک ها استفاده از پیچ و رولپلاک است اما با دو تغییر نسبت به سنگ!

برای سرامیک ها همانند سنگ نمی توان از پیچ و رولپلاک در داخل سنگ استفاده نمود. دلیل این موضوع شکننده بودن سرامیک ها به خاطر جنس آنها است. از همین رو باید پیچ را در چپ و راست هر سرامیک و روی بندها کار کرد.

برای تحکیم سرامیک ها علاوه بر پیچ و رولپلاک به واشر هم نیاز است. استفاده از واشر به این دلیل است که چون روی بند کار می شود سرامیک را پوشش داده و در مهار آن موفق باشد. برای اطلاعات بیشتر حتما مقاله پیچ کردن سرامیک نمای ساختمان را مطالعه نمایید.

مهار سنگ های بادبر نمای ساختمان

سنگ های بادبر نوعی از سنگهای تزئینی بوده که استفاده از آنها در ساختمانها رواج دارد. به طور عمده ابعاد این سنگ ها 15 در 30 است. البته که در اندازه های متفاوت این سنگها وجود دارند. بهترین روش برای محکم کردن این نوع از سنگ ها بهترین راه همانند سرامیک ها استفاده از پیچ و رولپلاک و واشر در چپ و راست هر سنگ است.

برای کمتر شدن دید پیچ ها در این روش و سرامیک می توان از رنگ آمیزی روی پیچ ها و واشرها استفاده کرد. می توان رنگ را جوری انتخاب کرد که همرنگ سرامیک و سنگ بوده تا دید کمتری داشته باشد.

محکم کردن سنگ بادبر نما

شرکت معتبر جهت تثبیت سنگ های نما

توجه به این نکته کاملا ضروری است که تحکیم نما یک بار برای همیشه انجام شود. چنانچه این کار درست انجام نشود نه تنها همچنان خطر در کمین است بلکه مجدد می بایست برای این مورد هزینه نمود.

پس بهترین کار این است که همان ابتدای امر با انتخاب یک شرکت معتبر خیال خودمان را همه جوره راحت نماییم. انتخاب شخصی که با یک موبایل اعتباری کار می کند یک انتخاب کاملا غلط است. در این زمینه حتما می بایست شرکتی را انتخاب نمود که رزومه ای قوی در این کار دارد.

شرکت نماساسازان پیشرو از سال 1388 و بدو ورورد خدمات راپل به ایران در این حوزه مشغول فعالیت است. این شرکت با کادری قوی، مجرب و متعهد و با دارا بودن 5 شعبه آماده خدمت رسانی است. کار محکم کاری سنگ نما توسط این شرکت به مدت 5 سال گارانتی می شود.

قیمت محکم کاری نما با پیچ

همانطور که در قسمت قبل گفته شد برای براورد هزینه حتما می بایست کار رویت شود. قیمت محکم کردن نمای ساختمان بستگی به موارد مختلفی دارد که در زیر به مهمترین آن ها اشاره شده است.

 1. تعداد طبقات ساختمان
 2. متراژ بر ساختمان
 3. جنس سنگ های نما
 4. عرض سنگ های نما
 5. مقدار برجستگی های کار شده روی نما
 6. روش مناسب برای محکم کردن نما
 7. میزان سختی کار با توجه به مشخصات نما

با توجه به موارد بالا یک پیش فاکتور به مدیر ساختمان تقدیم خواهد شد. تمام توضیحات و قیمت در این پیش فاکتور برای مشورت با دیگر واحدها قید خواهد شد. جهت مطالعه در خصوص نحوه قیمت دهی، مقاله قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان را در وبسایت نماسازان پیشرو مطالعه بفرمایید.

پیچ کردن نما

قرارداد جهت انجام کار پیچ کردن نما

قبل از شروع کار قراردادی مدون از طرف شرکت برای مشتریان فراهم می شود. در این قرارداد تمامی موارد برای خیال راحتی طرفین ذکر می شود. مشخصات طرفین، موضوع قرارداد، مبلغ قراردادو تعهدات طرفین بخشی از آیتم های این قرارداد است.

کار تحکیم نما شامل 5 سال گارانتی توسط شرکت ما می باشد که در قرارداد ذکر خواهد شد. هچنین تمامی پرسنل بیمه هستند و شماره بیمه نامه ذکر خواهد شد. به علاوه در بندی تمامی مسئولیت ها از کارفرما سلب خواهد شد. مقاله نمونه قرارداد پیچ کردن سنگ نما توضیحات جامع تری در این زمینه دارد که می توانید در وبسایت این شرکت مطالعه نمایید.

پیچ نما با طناب

سخن پایانی

پس از رویت شل شدن و افتادن حتی یک عدد از سنگ های نمای ساختمان ضروری است که نسبت به پیچ کردن تمام سنگ ها اقدام نمایید. کوتاهی در انجام این کار می تواند منجر به اتفاقات ناگواری شود. بسیار دیده شده است که افتادن سنگ از نما منجر به آسیب به خودروها و عابرین پیاده شده است. در هر دو صورت شما مشمول هزینه های گزاف شده و باید در دادگاه ها دنبال حل و فصل قضیه باشید.

پس کاملا عقلانی و منطقی است که با یک هزینه منطقی و معقول نسبت به محکم کردن سنگ های نما اقدام کرده و از سقوط سنگ نما جلوگیری نمایید. برای انجام این کار می توانید از شرکت کار در ارتفاع نماسازان پیشرو کمک بگیرید.

این شرکت کار شما را در اسرع وقت و ا بهترین کیفیت انجام خواهد داد. این کار نیاز به داربست نداشته و توسط کار با طناب یا همان راپل انجام خواهد شد. لذا از نظر هزینه برای شما بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.

محکم کاری سنگ نما

جهت ارتباط با این شرکت می توانید از اطلاعات زیر استفاده نمایید.

آدرس وبسایت: www.petzlrappel.com

آی دی اینستاگرام: nsp_ropeaccess

پاسخگوی شمال تهران: 02122619128

پاسخگوی غرب تهران: 02144213653

پاسخگوی مرکز تهران: 02188548502

پاسخگوی شرق تهران: 02177949078

پاسخگوی جنوب تهران: 02166536568

همراه: 09128316620 – 09122094563 – 09124319800 – 09010000353

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

خريد ورودي گوگل ارزان

تعمیر جک پارکینگ در تهران

مدیر اکسپرت

هشتیها

خرید هدایای تبلیغاتی خلاقانه

آموزش قراردادهای همسان

قیمت رابیتس مسعود

جاذبه های دیدنی شهر تورنتوی کانادا

سود سوز آور

بهترین موسسه مهاجرتی

خرید باتری واریان

محصولات سریتا

 

آموزشگاه طراحی طلا و جواهر

 

دانلود زيرنويس هاي جديد

 

الکترونیک مشهد

آموزش زبان آلمانی

درمان قطعی گال

قیمت فنس دور باغی

تعمیر گیربکس جیلی

 

 

 

 

قیمت کامپیوتر رندرینگ

قیمت کامپیوتر رندرینگ

 

 

 

 

 

بازار 15 خرداد

 

 

 

 

 

 

طعمه موش کش فسترک بلاکس

 

 

 

 

 

تعمیر لباسشویی دوو

دوره حسابداری در تبریز

دانلود آهنگ

پترولیوم کک

خرید میز

تعویض شیشه اتومبیل

 

 

تعویض شیشه اتومبیل

تور کیش

 

 

تشک موناکو

 

 

 

 

 

 

قیمت خرید و مشخصات تلویزیون اولد ال جی c3 مدل 2023

 

خرید نرم افزار حسابداری

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

رپورتاژ آگهی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

محدوده خبر

کلیک نیوز

تالک نیوز

پویشگر خبر

تارگت نیوز

نیوز آیس

نمانیان

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح