تاریخ انتشار : سه‌شنبه 5 مارس 2024 - 22:11
کد خبر : 209261

معرفی پرتفوی و اکوسیستم شیبا اینو

معرفی پرتفوی و اکوسیستم شیبا اینو

  شیبا اینو، یک میم کوین روی شبکه اتریوم است که در ابتدا، تنها به عنوان یک میم کوین ساده و نسبتا بی ارزش معرفی شد. به مرور زمان، این توکن، یک اکوسیستم اختصاصی برای خودش راه اندازی کرد و روز به روز گسترش یافت. اکوسیستم شیبا اینو شامل صرافی شیبا سواپ، کلکسیون NFT شیبوشی،

 

شیبا اینو، یک میم کوین روی شبکه اتریوم است که در ابتدا، تنها به عنوان یک میم کوین ساده و نسبتا بی ارزش معرفی شد. به مرور زمان، این توکن، یک اکوسیستم اختصاصی برای خودش راه اندازی کرد و روز به روز گسترش یافت. اکوسیستم شیبا اینو شامل صرافی شیبا سواپ، کلکسیون NFT شیبوشی، شبکه لایه ۲ شیباریوم و انجمن شیبا آرمی می‌شود. تمام این موارد، هر یک نقش مجزا در رشد و گسترش این توکن دارند. برای آشنایی بیشتر با این اکوسیستم، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

معرفی ارز دیجیتال شیبا اینو

شیبا اینو با نام اختصاری SHIB، یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز مبتنی بر شبکه اتریوم است. توکن شیبا اینو، نقش مهمی در اکوسیستم شیبا اینو ایفا می‌کند. در حال حاضر، بسیاری از صرافی‌های ارز دیجیتال از این توکن پشتیبانی می‌کنند. اکوسیستم شیبا اینو، دارای چندین توکن دیگر مثلی و غیرمثلی است و تنها توکن آن، SHIB نیست.

ارز دیجیتال شیبا اینو، یک توکن با استاندارد ERC-20 در بلاکچین اتریوم است. ساختار امن و متمرکزی دارد. حامیان توکن شیبا اینو، خود را ShibArmy می‌نامند. این افراد، در پلتفرم‌های مختلفی مشغول تبلیغ این توکن هستند. به همین دلیل، محبوبیت شیبا اینو روز به روز بیشتر شده و قیمت آن افزایش می‌یابد. در گذشته، بسیاری از فعالان حوزه کریپتوکارنسی، شیبا اینو را یک توکن برای رشد صعودی و نزولی بازار می‌دانستند ولی به مرور زمان، این باور تغییر کرد. وب سایت شیبا اینو، در معرفی این توکن، اعلام کرد که شیبا اینو یک میم کوین غیرمتمرکز است که اکوسیستمی پویا دارد.

اکوسیستم شیبا اینو تاکنون

شیبا اینو در همان ابتدای معرفی و ورود به بازار ارزهای دیجیتال، یک توکن نسبتا بی ارزش بود و به مرور زمان، به یکی از اصلی‌ترین توکن‌های موجود در بازار ارزهای دیجیتال تبدیل شد. به نظر شما، دلیل این رشد چه بود؟ اکوسیستم شیبا اینو، نقش مهمی در رشد و کسب رتبه این توکن داشت. اجازه دهید تا با یکدیگر، روند حرکتی شیبا اینو را در بازار ارزهای دیجیتال بررسی کنیم.

در ابتدای معرفی شیبا اینو و اکوسیستم آن، بسیاری از افراد، آن را دوج کوین برای بلاکچین اتریوم می‌دانستند. با رشد جامعه شیبا اینو و محبوبیت آن، افراد زیادی حمایت از این توکن را آغاز کردند و تمام این شرایط، مسیر شیبا اینو را تغییر داد. طرفداران شیبا اینو، نام خود را ShibArmy گذاشتند. در تمامی پلتفرم‌های اجتماعی، فعالیت خود را آغاز کردند تا جایی که این انجمن به بیش از ۴۸۰۰۰۰ فرد فعال گسترش یافت.

جامعه شیبا اینو، به دلیل افزایش محبوبیت توکن شیبا اینو گسترش پیدا کرد. به مرور زمان، شیبا اینو توانست که دو توکن جدید ERC20 را راه اندازی کند تا در صرافی ShibaSwap مورد استفاده قرار بگیرد. شیبا سواپ، صرافی اختصاصی شیبا اینو است که برای انجام معاملات در بستری غیرمتمرکز مورد استفاده قرار می‌گیرد. هم اکنون می‌توانید قیمت شیبا به تومان و تتر را در تمامی صرافی‌های ایرانی مشاهده کنید. در صرافی‌های خارجی که از تومان و ریال پشتیبانی نمی‌کنند؛ می‌توانید شیبا اینو را به تتر (USDT) تبدیل کنید. اکوسیستم شیبا اینو، تنها به همین موارد خلاصه نمی‌شود. NFTهای شیبا اینو که با نام Shiboshis شناخته می‌شوند و پروتکل لایه ۲ برای اتریوم که نام Shibarium دارد هم شامل اکوسیستم شیبا اینو می‌شود.

مکانیسم کار اکوسیستم شیبا اینو

مکانیسم کار شیبا اینو، یک جنبه مهم در معرفی این میم کوین است. این توکن روی شبکه اتریوم و از این رو، از مکانیسم اجماع شبکه اتریوم یعنی اثبات سهام استفاده می‌کند. البته، در ابتدا، مکانیسم اجماع شیبا اینو، اثبات کار (Proof of Work) بود؛ ولی پس از مدتی، به مکانیسم اجماع اثبات سهام (Proof of Stake) تغییر پیدا کرد. این مکانیسم، پاداشی را به کاربران داوطلب که ولیدیتور (Validator) نامیده می‌شوند می‌دهد. ولیدیتورها وظیفه اعتبارسنجی بلاک‌های جدید تراکنش‌ها در یک شبکه بلاکچین را دارند.

اکوسیستم شیبا اینو

همان‌طور که در بالاتر اشاره کردیم، اکوسیستم شیبا اینو تنها شامل توکن‌های شیبا اینو نمی‌شود. اکوسیستم این توکن، روز به روز در حال گسترش است. البته، این توکن هنوز در مرحله اولیه خود قرار دارد. با این حال، شیبا اینو توانسته در همین مدت زمان کم، به موفقیت‌های بسیاری برسد و اکوسیستم خودش را رشد دهد. به جز توکن‌های مختلف این اکوسیستم و صرافی غیرمتمرکز آن، شیبا اینو دارای یک جامعه بسیار بزرگی است که روزانه در شبکه‌های اجتماعی مشغول تبلیغ شیبا اینو هستند. از این رو، می‌توان رشد چشمگیری را در آینده نزدیک برای شیبا اینو در نظر گرفت. در حال حاضر، اکوسیستم شیبا اینو شامل سه ابزار مهم می‌شود که عبارت‌اند از:

صرافی شیبا سواپ (ShibaSwap)

شیبا سواپ، صرافی غیرمتمرکز اکوسیستم شیبا اینو است که در حوزه امور مالی غیرمتمرکز، به کاربران کمک می‌کند. این صرافی همواره در حال پیشرفت و افزودن قابلیت‌های جدید است. برخی از این قابلیت‌های جدید، شامل استخرهای نقدینگی Dig، سازمان غیرمتمرکز Doggy DAO و پلتفرم استیکینگ Bury می‌شود. همچنین، این صرافی دارای دو توکن دیگر به جز شیبا اینو است که با نام‌های Leash و Bone شناخته می‌شوند و نقش مهمی در عملکرد این صرافی دارند.

کلکسیون NFT به نام Shiboshi

شیبوشی نام یک کلکسیون ۱۰ هزارتایی از NFTها است که در اکوسیستم شیبا اینو در بلاکچین اتریوم ساخته شده‌اند. این NFTها، هر یک ویژگی‌های خاص خود را دارند و کاملا منحصر به فرد هستند. برای معامله این توکن‌های NFT، می‌توانید به پلتفرم OpenSea یا شیبا سواپ مراجعه کنید.

انکوباتور شیبا اینو (Shiba Inu Incubator)

انکوباتور یا مرکز رشد یک پلتفرم برای جمع‌آوری افراد بااستعداد در انجمن شیب آرمی است. افراد خلاق و با استعداد این انجمن، در این مرکز رشد، گرد هم می‌آیند و برای رشد و توسعه اکوسیستم شیبا اینو برنامه‌ریزی می‌کنند.

مزایای اکوسیستم شیبا اینو

از آن‌جایی که اکوسیستم شیبا اینو، شامل اجزای مختلفی می‌شود، پس مزایای بالایی هم دارد. چرا که هر یک از این اجزا، به بهبود عملکرد اکوسیستم کمک کرده و شیبا اینو را به گزینه بهتری برای معامله تبدیل می‌کند. چند نمونه از مزایای این اکوسیستم عبارت‌اند از:

  • انجمن طرفداران: اکوسیستم شیبا اینو، یک جامعه طرفدار به نام شیبا آرمی دارد که یک نیروی محرک برای این اکوسیستم محسوب می‌شود. این انجمن، به تبلیغ و معرفی هر چه بیشتر شیبا اینو به جهان کمک می‌کند.
  • مکانیسم سوزاندن: این مکانیسم خودکار، یک مکانیسم اجرا شده در شیبا اینو است که یک استراتژی برای افزایش ارزش این توکن محسوب می‌شود. ارزش توکن شیبا اینو، با کاهش کل عرضه در گردش، افزایش پیدا می‌کند. پس، هر چه کل عرضه در گردش شیبا اینو کاهش پیدا کند، ارزش توکن آن بیشتر می‌شود.
  • اکوسیستم توکن متنوع: اکوسیستم شیبا اینو، توکن‌های مختلفی وابسته به خودش دارد که هر یک، عملکردهای متنوعی را ارائه می‌دهند. هر یک از این توکن‌ها، می‌توانند برای کل اکوسیستم مفید باشند. این تنوع توکن، یک محرک قابل توجه برای رشد اکوسیستم است. چرا که هر یک از توکن‌ها، نقاط ورود زیادی را برای کاربران به این سیستم فراهم می‌کند.
  • پروژه‌های اکوسیستم شیبا اینو: این اکوسیستم با افزایش پروژه‌هایی که ارائه می‌دهد، ارزش کاربر را هم بیشتر می‌کند. به عنوان مثال، این اکوسیستم با ارائه پروژه شیبا سواپ، مبادلات را برای کاربران ساده کرده و ارزش بیشتری به آنها می‌دهد.
  • سهولت در استفاده: شیبا اینو در بلاکچین اتریوم راه اندازی شده است. به همین دلیل، این توکن در چندین پلتفرم مختلف در دسترس است و معامله آن، در پلتفرم‌های مختلف انجام می‌شود.
  • قابل استفاده در دنیای واقعی: جامعه فعال شیبا اینو، به مسائل دنیای واقعی هم رسیدگی می‌کند. برخی از این حمایت‌ها شامل صندوق امداد کووید ۱۹ و کمک به نجات سگ‌های نژاد شیبا اینو می‌شود. اکوسیستم شیبا اینو با انجام این حمایت‌ها و کمک‌ها، خود را به دیگر جهانیان معرفی می‌کند.
  • ساختار غیرمتمرکز: این ساختار باعث جذاب‌تر شدن اکوسیستم شیبا اینو می‌شود. بسیاری از افراد، تنها به دلیل ساختار غیرمتمرکز شیبا اینو از آن استفاده می‌کنند.

آینده اکوسیستم شیبا اینو

پیش‌بینی می‌شود که شیبا سواپ که یکی از اجزای اکوسیستم شیبا اینو است، در آینده به یکی از محبوب‌ترین صرافی‌های غیرمتمرکز تبدیل شود. چرا که این صرافی، کارمزد بسیار کمی دریافت می‌کند و رابط کاربری ساده‌ای دارد. به همین دلیل، احتمالا کاربران زیادی به زودی به آن جذب می‌شوند. شیبا اینو قصد دارد که در آینده یک استیبل کوین اختصاصی و متاورس شیبا اینو را راه‌اندازی کند. این موارد، می‌تواند آینده این اکوسیستم را خیلی روشن‌تر از قبل کند.

با این حساب، باز هم باید بدانید و آگاه باشید که بازار ارزهای دیجیتال، بازاری خطرناک و پرنوسان است. پس، برای سرمایه گذاری روی هر ارز دیجیتالی، قبل از هر چیزی حتما بررسی‌های لازم را انجام دهید. حتی خرید و سرمایه گذاری روی شیبا اینو هم باید با برنامه‌ریزی و انجام بررسی‌های لازم انجام شود.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

بهترین موسسه مهاجرتی

خرید باتری واریان

محصولات سریتا

 

آموزشگاه طراحی طلا و جواهر

پراپ تریدینگ معتبر ایرانی

دانلود زيرنويس هاي جديد

خرید عسل

الکترونیک مشهد

آموزش زبان آلمانی

درمان قطعی گال

قیمت فنس دور باغی

تعمیر گیربکس جیلی

عسل وحشی

نرم افزار حسابداری شیوا

قانون یار

آموزش رنگ مو

قیمت کامپیوتر رندرینگ

قیمت کامپیوتر رندرینگ

آموزش رنگ مو

قیمت سیستم رندرینگ

خرید کامپیوتر طراحی

خرید کامپیوتر رندرینگ

خرید کیس اداری

بازار 15 خرداد

خرید کامپیوتر مهندسی

خرید سیستم طراحی

خرید سیستم رندرینگ

قیمت کامپیوتر اداری

خرید کامپیوتر اداری

خرید سیستم کامپیوتر

طعمه موش کش فسترک بلاکس

داود یوسفی

پراپ تریدینگ معتبر ایرانی

اموزش ارز دیجیتال

سود سوز آور

لوازم موتوری هایما ، لوازم هایما ، قطعات هایما

تعمیر لباسشویی دوو

دوره حسابداری در تبریز

دانلود آهنگ

پترولیوم کک

خرید میز

تعویض شیشه اتومبیل

قیمت فنس دور باغی

پراپ رایگان

تعویض شیشه اتومبیل

تور کیش

 

 

تشک موناکو

ارزان ترین مدل های میز ناهار خوری

هزینه ویزای چین

رمان های گیسو خزان

رمان انتهاج

رمان سرمه چشمان هامین

 

قیمت ویدئو وال

 

 

 

آموزشگاه طراحی طلا و جواهر

 

بانک لباس

قیمت خرید و مشخصات تلویزیون اولد ال جی c3 مدل 2023

 

خرید نرم افزار حسابداری

 

سلفون opp

 

 

 

مجله پزشکی

 

 

 

 

 

رپورتاژ آگهی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

محدوده خبر

کلیک نیوز

تالک نیوز

پویشگر خبر

تارگت نیوز

نیوز آیس

نمانیان

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح