تاریخ انتشار : شنبه 11 نوامبر 2023 - 11:49
کد خبر : 209112

بازار خرسی ارز دیجیتال به پایان رسید؟ تحول در قیمت ارزهای دیجیتال

بازار خرسی ارز دیجیتال به پایان رسید؟ تحول در قیمت ارزهای دیجیتال

در چند هفته گذشته قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال افزایش قابل توجهی پیدا کرده است. همین امر باعث شده تا بسیاری افراد از خود بپرسند که آیا بازار خرسی ارز دیجیتال به پایان رسید و بالاخره پس از چندین ماه، گاوها برنده رقابت شده‌ اند؟ بررسی قیمت ارز دیجیتال بیت کوین نوید روزهای

تحول در قیمت ارزهای دیجیتال

در چند هفته گذشته قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال افزایش قابل توجهی پیدا کرده است. همین امر باعث شده تا بسیاری افراد از خود بپرسند که آیا بازار خرسی ارز دیجیتال به پایان رسید و بالاخره پس از چندین ماه، گاوها برنده رقابت شده‌ اند؟ بررسی قیمت ارز دیجیتال بیت کوین نوید روزهای بهتری را برای بازار می‌دهد.

مفهوم بازار گاوی و خرسی ارز دیجیتال

برخی شاید متوجه نشوند زمانی که می‌گوییم خرس‌ها شکست خورده اند و بازار خرسی ارز دیجیتال به روزهای آخر خود نزدیک می‌شود، دقیقاً از چه موضوعی صحبت می‌کنیم. اصطلاح بازار خرسی و گاوی در حقیقت به روند‌های صعودی و نزولی قیمت ارزهای دیجیتال اشاره دارد. زمانی که روند حرکت قیمت ارز دیجیتال بیت کوین به عنوان پادشاه این بازار نزولی باشد، در حقیقت خرس‌های بازار که تمایل آن‌ها به کاهش قیمت است، پیروز شده اند.

بر عکس زمانی که قیمت ارز دیجیتال بیت کوین روندی صعودی داشته باشد، گاوهای بازار که دوست دارند قیمت بازار افزایش پیدا کند، پیروز شده اند. همچنین بد نیست بدانید به کسانی که تعداد بسیار زیادی از یک ارز دیجیتال را دارند و می‌توانند روی قیمت آن ارز تأثیر بگذارند، نهنگ ارز دیجیتال گفته می‌شود. بسیاری از حرکت‌های شارپ و تند صعودی یا نزولی این بازار ناشی از فعالیت همین نهنگ‌هاست.

مفهوم بازار گاوی ارز دیجیتال

بازار گاوی یا (Bullish) از کلمه (Bull) به معنی گاو نر می‌آید. اگر به حمله گاو نر دقت کنید، او شاخ‌هایش را از پایین به سمت بالا می‌آورد و به همین دلیل این اصطلاح برای بازار صعودی در نظر گرفته شده است. در بازار گاوی شاهد افزایش قیمت ارز های دیجیتال هستیم. این افزایش قیمت می‌تواند به دلایل مختلفی مانند اعتماد مردم، اخبار مناسب، شرایط اقتصادی و بسیاری موارد دیگر باشد. باید بدانید که این بازار می‌تواند تبدیل به یک ترند طولانی مدت چند ماهه و حتی چند ساله نیز شود. پس وقتی شاهد افزایش قیمت ارزهای دیجیتال به صورت یک ترند ادامه دار هستیم، در حقیقت در بازار گاوی قرار داریم.

مفهوم بازار خرسی ارز دیجیتال

بازار خرسی یا (Bearish)، ریشه در کلمه (Bear) به معنی خرس دارد. خرس‌ها در زمان حمله دست خود را از بالا به پایین می‌آورند و در صورتی که بازار خرسی ارز دیجیتال را شاهد باشیم، قیمت ارزهای مختلف کاهش پیدا خواهد کرد. در این زمان قیمت ارزهای دیجیتال به دلایل مختلف مانند مشکلات اقتصادی، اخبار منفی و خارج شدن سرمایه از بازار کاهش پیدا می‌کند.

باید بدانید که این نوع روند نیز ممکن است برای چندین ماه و حتی چندین سال ادامه پیدا کند. در حال حاضر، آخرین بازار خرسی ارز دیجیتال برای مدت زمانی بیش از 20 ماه طول کشیده است و اکنون بسیاری از کارشناسان عقیده دارند که به روزهای آخر این بازار نزدیک می‌شویم. پس به طور کلی کاهش قیمت ارز دیجیتال را ناشی از فعالیت بالای خرس‌های این بازار می‌دانند.

چرا احتمال به پایان رسیدن بازار خرسی ارز دیجیتال وجود دارد؟

پس از این که بیت کوین در سال 2021 سقف قیمتی جدیدی را در حدود 69 هزار دلار ثبت کرد، روند قیمت آن به صورت کاهشی در آمد و ارزش آن افت بسیار زیادی پیدا کرد. به طوری که برای مدتی قیمت این ارز محبوب به زیر 20 هزار دلار رسید.

مفهوم بازار خرسی و گاوی ارزهای دیجیتال

اما پس از حدود 20 ماه از شروع بازار خرسی یا نزولی، بالاخره نشانه‌های صعود در چارت بیت کوین قابل رؤیت است. بیت کوین توانست مقاومت‌های بین 25 تا 32 هزار دلار را به خوبی پشت سر بگذارد و اکنون قیمت آن در حال تثبیت روی عدد 34 هزار دلار است. بسیاری از کارشناسان عقیده دارند در صورتی که بیت کوین بتواند مقاومت 34850 دلار را با قدرت مناسب پشت سر بگذارد، می‌توان انتظار افزایش قیمت آن تا 40 هزار را داشت. بعضی نیز عقیده دارند که مواردی مانند جنگ‌های مختلف موجود در جهان در کنار ورشکست شدن چند پروژه و صرافی فعال در این حوزه مهم‌ ترین عواملی هستند که باعث شده اند بیت کوین در حال حاضر بیش از 40 هزار دلار قیمت نداشته باشد.

اهمیت مقاومت 32 هزار دلار

بیت کوین در روند صعودی چند هفته گذشته خود، مقاومت 32 هزار دلار را شکست و قیمت این ارز دیجیتال افزایش بسیار مناسبی را تجربه کرد. بسیاری از کارشناسان عقیده دارند که این مقاومت یکی از اصلی ترین موانع برای رشد بیت کوین بوده است.

اکنون با شکستن این مقاومت، سطح 32 هزار دلار تبدیل به یک حمایت بسیار مناسب برای بیت کوین شده است. در صورتی که قیمت بیت کوین کاهش پیدا کند و دوباره به 32 هزار دلار برسد، میزان تقاضای موجود روی این ناحیه می‌تواند سبب افزایش قیمت مناسب شود. البته باید بدانید در صورتی که حمایت محدوده 32 هزار دلار شکسته شود، بیت کوین کاری سخت برای رشد خواهد داشت و قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال می‌تواند محدوده‌های پایین‌ تری را دوباره تجربه کند.

مقاومت بعدی بیت کوین چه عددی است؟

مقاومت ناحیه 37500 دلار را باید مهم ترین مقاومتی دانست که در راه رسیدن بیت کوین به 40 هزار دلار وجود دارد. در صورتی که بیت کوین بتواند این مقاومت را پشت سر بگذارد، باید انتظار رسیدن قیمت این ارز دیجیتال به 40 هزار دلار را در مدت زمانی نه چندان بلند داشت.

آخرین امید خرس‌های بازار چیست؟

بر اساس نظر بسیاری از کارشناسان، بازار خرسی ارز دیجیتال اگر به انتها نرسیده باشد، روزهای آخر خود را تجربه می‌کند. این کارشناسان عقیده دارند که در حال حاضر کار بسیار زیادی از دست خرس‌ها یا همان فروشندگان بر نمی‌آید. تنها امید این افراد برای ادامه بازار خرسی، بسته شدن کندل هفتگی و ماهانه نوامبر به صورت نزولی است. در این صورت احتمال ادامه پیدا کردن بازار خرسی ارز دیجیتال برای چند ماه دیگر افزایش پیدا می‌کند.

بازار خرسی ارزهای دیجیتال

البته بررسی تاریخچه بازار نشان می‌دهد که هاوینگ همیشه تأثیر مثبتی روی قیمت بیت کوین داشته است و باعث افزایش شدید قیمت این ارز دیجیتال و تبع آن آلت کوین‌ها شده است. با توجه به این که کمتر از 6 ماه تا رسیدن به هاوینگ بعدی بیت کوین فاصله باقی مانده است، کارشناسان عقیده دارند که در صورت تمدید بازار خرسی ارز دیجیتال، ترند نزولی نمی‌تواند بیشتر از 4 یا 5 ماه دیگر ادامه پیدا کند و بالاخره شاهد بازار گاوی یا صعودی خواهیم بود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

ربات لوگو ساز رایگان

اخبار سلامت

خريد ورودي گوگل ارزان

تعمیر جک پارکینگ در تهران

مدیر اکسپرت

هشتیها

خرید هدایای تبلیغاتی خلاقانه

 

قیمت رابیتس مسعود

 

 

بهترین موسسه مهاجرتی

خرید باتری واریان

محصولات سریتا

 

آموزشگاه طراحی طلا و جواهر

 

دانلود زيرنويس هاي جديد

 

الکترونیک مشهد

آموزش زبان آلمانی

درمان قطعی گال

قیمت فنس دور باغی

تعمیر گیربکس جیلی

 

 

 

 

قیمت کامپیوتر رندرینگ

قیمت کامپیوتر رندرینگ

 

 

 

 

 

بازار 15 خرداد

 

 

 

 

 

 

طعمه موش کش فسترک بلاکس

 

 

 

 

 

تعمیر لباسشویی دوو

 

 

 

 

 

 

 

 

تور کیش

 

 

تشک موناکو

 

 

 

 

 

 

قیمت خرید و مشخصات تلویزیون اولد ال جی c3 مدل 2023

 

خرید نرم افزار حسابداری

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

رپورتاژ آگهی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

محدوده خبر

کلیک نیوز

تالک نیوز

پویشگر خبر

تارگت نیوز

نیوز آیس

نمانیان

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح