تاریخ انتشار : یکشنبه 26 مارس 2023 - 13:13
کد خبر : 208660

راهنمای بیمه موتورسیکلت+ بررسی تمام نکات طلایی خرید بیمه موتور1402

راهنمای بیمه موتورسیکلت+ بررسی تمام نکات طلایی خرید بیمه موتور1402

  بیمه موتورسیکلت چیست؟ خرید بیمه موتورسیکلت یکی از کارهایی است که همه دارندگان موتورسیکلت باید انجام دهند. مطالعه راهنمای بیمه موتورسیکلت به شما کمک می‌کند تا با آگاهی از قوانین بیمه موتورسیکلت بهترین بیمه را خریداری کنید. همان‌طور که می‌دانید خرید بیمه شخص ثالث برای همه وسایل نقلیه موتوری اجباری است و موتورسیکلت هم

 

بیمه موتورسیکلت چیست؟

خرید بیمه موتورسیکلت یکی از کارهایی است که همه دارندگان موتورسیکلت باید انجام دهند. مطالعه راهنمای بیمه موتورسیکلت به شما کمک می‌کند تا با آگاهی از قوانین بیمه موتورسیکلت بهترین بیمه را خریداری کنید.

همان‌طور که می‌دانید خرید بیمه شخص ثالث برای همه وسایل نقلیه موتوری اجباری است و موتورسیکلت هم از این قضیه مستثنی نیست. در ادامه این مقاله به بررسی  بیمه‌نامه‌های موجود برای موتورسیکلت می‌پردازیم.

 

معرفی بیمه‌نامه‌های موتورسیکلت

موتور سیکلت همانند خودروها دارای دو نوع بیمه است:

 1. بیمه بدنه موتور
 2. بیمه شخص ثالث موتور

محاسبه قیمت بیمه موتور سیکلت با توجه به انواع مختلف بیمه آن انجام می‌شود. باید اشاره کرد که هزینه بیمه موتور در سال‌های مختلف، تحت شرایط و عوامل گوناگونی تغییر یافته‌است. از جمله عواملی که بر محاسبه قیمت بیمه موتورسیکلت تاثیر می‌گذارد، می‌توان به سال تولید این وسیله اشاره کرد؛ هر چه موتور جدید‌تر باشد، هزینه‌ای که باید برای بیمه‌ی آن پرداخت شود کم‌تر است.

 

نحوه محاسبه نرخ بیمه موتورسیکلت

محاسبه نرخ بیمه موتورسیکلت

 

 هزینه بیمه شخص ثالث موتورسیکلت به چهار عامل عمده وابسته که به شرح هر یک از آنها می‌پردازیم.

 

نوع موتورسیکلت

موتورسیکلت‌ها به طور کلی به سه دسته تقسیم می‌شوند:

 • موتور سه چرخ
 • موتورسیکلت دو چرخ
 • موتور سیکلت برقی

قیمت بیمه موتور سیکلت به تعداد چرخ، سیلندر و سال ساخت بستگی دارد.

 

اهمیت سال تولید موتور

بدون شک هر چه موتورسیکلت جدیدتر باشد، مشکلات و نواقص کمتری دارد و نرخ بیمه برای آن هم پایین‌تر است. بنابراین سال تولید موتورسیکلت در نرخ بیمه آن بسیار تاثیرگذار است. برای مثال نرخ بیمه برای موتورسیکلت‌های قدیمی تولید 1399 بیشتر از موتورسیکلتی است که در سال 1400 تولید شده است.

تاثیر تعداد سیلندر در نرخ بیمه

بد نیست بدانید یکی دیگر از عوامل مهم در نرخ بیمه برای موتورسیکلت‌ها تعداد سیلندرهای آن است. به طور کلی موتورها بر اساس تعداد سیلندر به سه دسته تقسیم می‌شوند:

 • موتور سیکلت تک سیلندر
 • موتور سیکلت دو سیلندر
 • موتور سیکلت سه سیلندر و بالاتر

 

اهمیت نوع و ساختار موتور

عامل دیگری که در محاسبه قیمت بیمه موتور سیکلت تاثیر می‌گذارد، نوع و ساختار موتور است. این که موتورسیلکت برقی باشد یا دنده‌ای تاثیر بسزایی در نرخ بیمه آن دارد.

تخفیف عدم خسارت بیمه موتور چیست؟

تخفیف عدم خسارت بیمه برای موتورسیکلت

به طور کلی اکثر موتورسواران از ریزه کاری‌های مربوط به موتورسواری اطلاع دارند. اما احتمالا اگر به این موضوع هم واقف باشند که با استفاده نکردن از تخفیف بیمه شخص ثالث می‌توانند این بیمه را ارزان‌تر خریداری کنند. این یک موضوع مهم است. پس اگر می‌خواهید بیمه را ارزان‌تر خریداری کنید بیشتر مراقب باشید.

میزان تخفیف عدم خسارت به صورت خودکار محاسبه و روی بیمه موتور سیکلت درج می‌شود. می‌توانید از این نقطه قوت خود در تمدید بیمه‌نامه موتورسیکلت کمال استفاده را ببرید. بیمه ارزان برای موتور خود تهیه نمایید. سقف  تخفیف عدم خسارت بیمه موتور ۷۰ درصد است.

 

خرید بیمه موتورسیکلت از بیمه دات کام

تاریخ سر رسید بیمه موضوع مهمی است. معمولا افراد زیادی تاریخ سررسید بیمه را فراموش می‌کنند. باید بدانید با فراموش کردن این تاریخ حتما و قطعا جریمه می‌شوید. اما جریمه دیرکرد بیمه موتورسیکلت چندان هم بزرگ نیست. بیمه دات کام برای این که رضایت همه موتورسواران عزیز را جلب کند، بخش یادآور بیمه را تدارک دیده است. بخش یادآور احتمال فراموشی تاریخ سررسید بیمه را به حداقل می‌رساند. موتورسواران به راحتی با ثبت اطلاعات بیمه‌نامه خود، می‌توانند با خیال راحت به زندگی‌شان برسند. بیمه دات کام قبل از تاریخ سررسید تمدید بیمه، آن‌ها را مطلع می‌سازد.

عوامل مختلفی نظیر سال تولید، نوع موتورسیکلت، نوع موتور و تعداد سیلندر تخفیفات بیمه موتورسیکلت در تعیین بهترین بیمه تاثیرگذار هستند. شما می‌توانید با مراجعه به سایت بیمه دات کام، با وارد کردن اطلاعات درخواستی، بهترین بیمه موتور را از https://bimeh.com/thirdpartyMotor با توجه به شرایط خود و عوامل یاد شده انتخاب و خریداری نمایید.

چگونگی محاسبه جریمه دیرکرد بیمه موتور 

بهتراست بدانید که جریمه دیرکرد بیمه موتورسیکلت به صورت روزانه و حداکثر به مدت یک سال ( ۳۶۵ روز) تعیین می‌شود. فرمول محاسبه جریمه دیرکرد بیمه موتور به این صورت است:

حق بیمه خالص ثالث موتور سیکلت را طی یک سال تقسیم بر ۳۶۵ می‌نمایید. سپس جوابی که از مرحله قبل به دست می‌آورید را باید در تعداد روزهای دیرکرد ضرب می‌کنیم.

البته توجه کنید که در صورتی که بیشتر از یک سال از تمدید بیمه موتور شما گذشته باشد فقط باید  جریمه ۳۶۵ روز دیرکرد بیمه شخص ثالث موتورسیکلت پرداخت شود. مبلغ جریمه دیرکرد هنگام خرید بیمه تعیین می‌شود. این جریمه بر نرخ حق بیمه موتور اضافه می‌شود.

 

پوشش‌های بیمه بدنه موتورسیکلت چیست؟

بیمه بدنه موتورسیکلت، از موتورسیکلت در برابر حوادث زیر محافظت می‌کند و در صورت بروز خسارت، پرداخت هزینه‌ها را متحمل می‌شود.

 1. آتش‌سوزی
 2. سرقت خودرو
 3. تصادف یا برخورد خسارت‌زا هر جسک متحرک یا ثابت با موتورسیکلت
 4. انفجار و آتش گرفتن موتورسیکلت

 

پوشش‌های بیمه شخص ثالث موتورسیکلت چیست؟

باید بدانید که بیمه شخص ثالث خسارات جانی و مالی را برای اشخاص ثالث جبران می‌کند. در مورد بیمه شخص ثالث موتور باید به ابعاد غیر از خود موتور از جمله جان اشخاص ثالث و راننده مقصر و بُعد مالی  تصادفات و خسارات وارد شده به زیان‌دیده هم توجه کرد. بیمه تمام این خسارات را برای اشخاص جبران می‌کند. بیمه بدنه موتورسیکلت یکی از بیمه‌نامه‌هایی است که خیلی مورد توجه موتورسواران واقع نشده است.

همچنین باید بدانید شخص ثالث می‌تواند فردی باشد که ترک موتور سوار شده است یا عابری که در حال عبور است.

احتمالا برای شما هم این سوال به وجود آمده است که آیا بیمه خسارات خود بیمه‌گزار را هم جبران می‌کند؟ باید بگوییم که بله، بیمه خسارات شخص ثالث به سرنشینان موتور مقصر را پرداخت می‌کند. اما پرداخت خسارت فقط شامل خسارات جانی مانند فوت، از کار افتادگی، نقص عضو و هزینه‌های درمانی است. شرکت بیمه بر اساس پوشش‌ها و سقف تعهدات خود این خسارات را پرداخت می‌کند.

 

شرایط تصادف با موتورسیکلت بدون گواهینامه 

بهتر است بدانید که در صورت نداشتن گواهینامه بیمه باز هم هوای شما را دارد و در زمان لازم خسارات را به جای شما پرداخت می‌کند. اما بر اساس قانون نداشتن گواهینامه جرم است. در چنین شرایطی بیمه در زمان حادثه خسارات را پرداخت می‌کند اما در سریع‌ترین زمان تمام هزینه‌ها را از شما پس می‌گیرد.

پس توصیه می‌کنیم تهیه گواهینامه را در اولویت کارهای خود قرار دهید. همان‌طور که می‌دانید فارغ از فواید تهیه گواهینامه در حوادث و استفاده از بیمه، گواهینامه یک مدرک مهارتی است و داشتن آن برای افراد یک امتیاز به حساب می‌آید.

شما با داشتن گواهینامه می‌توانید از مزایای زیادی استفاده کنید، مثلا ممکن است جویای کار باشید و گواهینامه موتورسیکلت به کارتان بیاید.

آیا شرکت بیمه خسارت های راننده فاقد بیمه موتور را پرداخت می کند؟

در تصادف موتورسیکلت، در صورتی که راکب بیمه شخص ثالث نداشته باشد، طبق قانون، شرکت بیمه دیه‌ای پرداخت نخواهد کرد. هم‌چنین، باید پیه حبس تعزیری را نیز به تن تان بمالد: برای بار اول، قانون، حبس تعزیری تا دو ماه یا جزای نقدی تا یک میلیون ریال یا هر دو مجازات در نظر می‌گیرد. در صورت ارتکاب مجدد، دو تا شش ماه حبس در نظر گرفته‌است. به شرایط بیمه موتور بدون گواهینامه حتما قبل از خرید موتور دقت کنید. 

بیمه موتورسیکلت یک راهکار مناسب برای حفاظت از موتورسواران

خرید بیمه موتورسیکلت به شما کمک می‌کند هزینه‌های احتمالی که در تصادفات متحمل می‌شوید را کاهش دهید. توجه داشته باشید برای این که بتوانید از بیمه موتورسیکلت استفاده کنید حتما باید این بیمه را قبل از بروز حادثه خریداری کنید و برای استفاده بهتر از بیمه بهتر است که حتما گواهینامه خود را هم گرفته باشید.

در این مقاله اطلاعاتی در مورد بیمه موتورسیکلت، نکات مهم و قوانینی که باید بدانید را با شما در میان گذاشتیم. همچنین بیمه دات کام( bimeh.com)  را هم به شما به عنوان سامانه معتبر خرید آنلاین بیمه نظیر coverfox.com یا https://www.iffcotokio.co.in/home  معرفی کردیم. امیدواریم اطلاعات این مقاله برای شما مفید باشد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

سود سوز آور

بهترین موسسه مهاجرتی

خرید باتری واریان

محصولات سریتا

 

آموزشگاه طراحی طلا و جواهر

پراپ تریدینگ معتبر ایرانی

دانلود زيرنويس هاي جديد

خرید عسل

الکترونیک مشهد

آموزش زبان آلمانی

درمان قطعی گال

قیمت فنس دور باغی

تعمیر گیربکس جیلی

عسل وحشی

نرم افزار حسابداری شیوا

قانون یار

آموزش رنگ مو

قیمت کامپیوتر رندرینگ

قیمت کامپیوتر رندرینگ

آموزش رنگ مو

قیمت سیستم رندرینگ

خرید کامپیوتر طراحی

خرید کامپیوتر رندرینگ

خرید کیس اداری

بازار 15 خرداد

خرید کامپیوتر مهندسی

خرید سیستم طراحی

خرید سیستم رندرینگ

قیمت کامپیوتر اداری

خرید کامپیوتر اداری

خرید سیستم کامپیوتر

طعمه موش کش فسترک بلاکس

داود یوسفی

پراپ تریدینگ معتبر ایرانی

اموزش ارز دیجیتال

سود سوز آور

لوازم موتوری هایما ، لوازم هایما ، قطعات هایما

تعمیر لباسشویی دوو

دوره حسابداری در تبریز

دانلود آهنگ

پترولیوم کک

خرید میز

تعویض شیشه اتومبیل

قیمت فنس دور باغی

پراپ رایگان

تعویض شیشه اتومبیل

تور کیش

 

 

تشک موناکو

ارزان ترین مدل های میز ناهار خوری

هزینه ویزای چین

رمان های گیسو خزان

رمان انتهاج

رمان سرمه چشمان هامین

 

قیمت ویدئو وال

 

 

 

آموزشگاه طراحی طلا و جواهر

 

بانک لباس

قیمت خرید و مشخصات تلویزیون اولد ال جی c3 مدل 2023

 

خرید نرم افزار حسابداری

 

سلفون opp

 

 

 

مجله پزشکی

 

 

 

 

 

رپورتاژ آگهی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

محدوده خبر

کلیک نیوز

تالک نیوز

پویشگر خبر

تارگت نیوز

نیوز آیس

نمانیان

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح