تاریخ انتشار : یکشنبه 19 مارس 2023 - 22:10
کد خبر : 208654

قیمت چاپ کتاب در سال 1402

قیمت چاپ کتاب در سال 1402

  چاپ کتاب نبشته مجموعه‌ای است که تمام خدمات مرتبط با حوزه چاپ کتاب را ارائه می‌دهد. این خدمات شامل تایپ، ویرایش، صفحه آرایی، اخذ مجوز و چاپ است. نوشته حاضر در پی معرفی این مجموعه، مشتریان بالقوه آن و خدماتی است که ارائه می‌دهد. چه کسانی برای چاپ کتاب به مؤسسه چاپ کتاب نبشته

 

چاپ کتاب نبشته مجموعه‌ای است که تمام خدمات مرتبط با حوزه چاپ کتاب را ارائه می‌دهد. این خدمات شامل تایپ، ویرایش، صفحه آرایی، اخذ مجوز و چاپ است. نوشته حاضر در پی معرفی این مجموعه، مشتریان بالقوه آن و خدماتی است که ارائه می‌دهد.

چاپ کتاب نبشته

چه کسانی برای چاپ کتاب به مؤسسه چاپ کتاب نبشته مراجعه می‌کنند؟

چاپ کتاب نبشته علاوه بر سرمایه‌گذاری در نشر کتاب در این سال‌ها به همکاری با مؤسسات، دانشگاه‌ها، پژوهشگران، استادان و نویسندگانی مختلفی مفتخر بوده است. 

نشر کتاب به نیت‌های گونه‌گون صورت می‌گیرد؛ جز مواردی که ناشران در انتشار کتاب سرمایه‌گذاری می‌کنند، اغلب، این افراد با هزینه شخصی به چاپ کتاب اقدام می‌کنند: دانشجویان و استادان دانشگاه، کسانی که برای ارتقاء شغلی و تحصیلی به نشر کتاب و امتیاز احتمالی آن نیاز دارند، مترجمان یا محققانی که موضوعی را برای استفاده دیگران مفید می‌دانند و می‌خواهند عده بیشتری از آن بهره‌مند شوند، کسانی که ذوقی قلم می‌زنند، دل‌نوشته، داستان یا اشعاری دارند که می‌خواهند آن را چاپ کنند.

نشر کتاب

چاپ کتاب نبشته مشخصاً در چه حوزه‌هایی فعال است؟

گروه چاپ کتاب نبشته تا کنون آماده‌سازی بیش از ۱۰۰۰ عنوان کتاب را بر عهده داشته است. به جز تألیف کتاب، تمام خدمات مرتبط با نشر کتاب از جمله تایپ، صفحه آرایی، ویرایش، طراحی جلد، اخذ مجوز و چاپ کتاب فعالیت‌هایی است که در مؤسسه چاپ کتاب نبشته انجام شده است. توضیح بیشتر درباره هر کدام از این فعالیت‌ها در ادامه آمده است:

تایپ

در سال‌های اخیر و با فراگیر شدن کامپیوتر و گوشی‌های هوشمند و … کمتر کسی برای نوشتن به سراغ قلم و کاغذ می‌رود. اغلب نوشته‌هایی که در این سال‌ها برای چاپ به ما سپرده شده است، تایپ‌شده بوده است. با این حال در بعض پروژه‌ها و هنگام همکاری با بعض استادان هنوز هم به تایپیست و خدمات آنان نیاز است. چاپ کتاب نبشته مفتخر است در این سال‌ها با تایپیست‌هایی در ارتباط بوده که از ویرایش و ظرایف آن هم مطلع بوده‌اند و به ویراستار و فعالیت‌های بعدی هم کمک کرده‌اند.

ویرایش

ما در مؤسسه چاپ کتاب نبشته سعی کرده‌ایم حتی اگر نویسنده‌ای به پاکیزگیِ متنِ کتابش چندان اهتمام نداشته، کتاب را از نظر علائم نگارشی، نیم‌فاصله‌ها و غلط‌های املایی بپیراییم. کوشیده‌ایم، حتماً، پیش از اعلام نظر درباره هزینه ویرایش متن چند صفحه‌ای از آن را، فارغ از نتیجه بررسی توسط صاحب اثر، به‌طور رایگان و بی‌قیدوشرط ویرایش کنیم. ویراستارانی که ما مفتخر به همکاری با آنانیم، علاوه بر تسط بر زبان فارسی، با زبان‌های دیگر هم آشنایند. جز این، تا جایی که مقدور بوده، تلاش کرده‌ایم هر متن را به ویراستاری بسپریم که تحصیلاتش با آن مرتبط یا نزدیک به آن باشد.

در چاپ کتاب با تیراژ پایین گاهی ویرایش برابر با تمام هزینه‌های دیگر نشر کتاب به هزینه و صرف زمان نیاز دارد. اما نباید این نکته را از نظر دور داشت که تقریباً تمام کتاب‌هایی که به آنها اقبالی نیست و جدی گرفته نمی‌شود، کتاب‌هایی ناویراسته و از نظر املایی و نگارشی شلخته‌اند.

صفحه بندی کتاب

صفحه‌بندی/ صفحه‌آرایی

در مؤسسه چاپ کتاب نبشته صفحه آرایی کتاب‌ها در دو محیط ورد و ایندیزاین، بسته به درخواست سفارش‌دهنده و هزینه و زمانی که برای کار در نظر گرفته شده است، انجام می‌شود. تعدد سفارش‌ها سبب شده بتوانیم هزینه‌های چاپ کتاب را در تمام بخش‌ها تا حد مقبولی پایین بیاوریم. هزینه‌های صفحه بندی کتاب هم مشمول نکته‌ ذکرشده است و در عین حفظ کیفیت، سعی کرده‌ایم هزینه‌ها را کم کنیم.

صفحه آرایی کتاب

طراحی جلد

شاید مهم‌ترین بخش از پروسه نشر کتاب طراحی جلد آن باشد. با یک نظر به طرح جلد با تقریب خوب و تا میزان قابل قبولی می‌توان درباره کیفیت بقیه مراحل هم قضاوت کرد. با توجه به اینکه ناشر/ صاحب اثر/ سفارش‌دهنده برای کم کردن از هزینه چاپ کتاب سعی می‌کند از تمام هزینه‌های آن بکاهد، طراحی جلد هم از این کاستن‌ها بی‌اثر نیست و در اولین مواجهه جلب توجه می‌کند.

طراحی جلد

در گروه چاپ کتاب نبشته با توجه به تجربه‌ای که در این سال‌ها از انتشار کتاب کسب کرده‌ایم، ضمن حفظ کیفیت و زیبایی و متناسب بودن جلدها با عناوین آنها کوشیده‌ایم هزینه‌ها را برای کسانی که دغدغه هزینه چاپ کتاب اصلی‌ترین دغذغه آنان است، کاهش دهیم. در کنار این، همواره برای کتاب‌هایی که سرمایه‌گذاری کرده‌ایم یا صاحب اثر مایل بوده هزینه بیشتری صرف کنند، با همکاری بهترین طراحان جلد، طرح‌هایی ماندگار و درخور برای جلد کتاب‌ها تهیه کرده‌ایم. برای دیدن برخی نمونه‌ها می‌توانید به وبسایت ما nebeshteh.com مراجعه کنید.

طرح جلد کتاب

ضمناً تمامی طرح‌هایی که توسط گروه چاپ کتاب نبشته اجرا می‌شود با نظر صاحب اثر تکمیل و نهایی می‌شود، مگر اینکه بنا به توافق، از ایده تا اجرا به ما سپرده شود.

طراحی جلد کتاب نبشته

مجوزهای چاپ کتاب

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی متولی اصلی صدور مجوز چاپ و نشر کتاب است. کتابخانه ملی فیپای کتاب را صادر می‌‌کند و خانه کتاب نیز با در اختیار قرار دادن شابک به ناشر و در انتها ثبت کتاب در وبگاه خانه کتاب در این فرایند سهیم است. اخذ مجوز چاپ کتاب هزینه‌ای برای ناشر نخواهد داشت و در واقع نهادهای یادشده بدون دریافت هزینه به این کار مشغول‌ هستند. صدور مجوز کتاب جز تحویل ۳ ـ ۱۰ نسخه از کتاب‌‌ها به واحدهای واسپاری و اعلام وصول (بسته به تیراژ کتاب)، به صرف هیچ هزینه‌‌ای نیاز ندارد. طبعا این بخش در مؤسسه چاپ کتاب نبشته بدون دریافت هزینه انجام می‌‌شود.

نکته‌‌ای که باید در اخذ مجوز کتاب در نظر داشت، رعایت حقوق دیگر مؤلفان و مترجمان و گردآورندگان کتاب‌هاست. در مؤسسه چاپ کتاب نبشته پیش از عقد قرارداد و پس از آن عنوان و محتوای کتاب، تا جایی که برای این مؤسسه مقدور باشد، بررسی می‌شود و، طبعاً، هر کتابی از نظر این مؤسسه قابلیت انتشار ندارد. به جز موارد مرتبط با کپی‌رایت، قوت و ضعف مطالب مندرج در کتاب‌ها هم بررسی می‌شود و تنها آثاری که چاپ آنها به گسترش علم و فرهنگ و ادب کمک کند، فرصت انتشار می‌یابد. 

چاپ کتاب

در نهایت چاپ باکیفیت و مطلوب می‌تواند چند درجه به ارزش کار بیفزاید و در مقابل چاپ بی‌کیفیت و نازل تمام زحمات را به‌سادگی به هدر می‌دهد. در سال‌های اخیر چاپ دیجیتال کتاب با پرینت کتاب یکی انگاشته شده و، به‌خصوص، بی‌دقتی‌ها و سهل‌گیری‌هایی در چاپ جلد صورت گرفته که کیفیت و اعتبار چاپ دیجیتال را بسیار پایین آورده است.

در چاپخانه نبشته سعی کرده‌ایم برای چاپ جلد کتاب‌ها از بهترین دستگاه‌های موجود در ایران بهره‌برداری کنیم. این دستگاه‌ها بر خلاف موارد مشابه در چاپخانه‌ها و دفاتر فنی از نوع صنعتی‌اند و کیفیت چاپ آنها گاه با دستگاه‌های چاپ افست قابل رقابت است.

سیستم محاسبه هزینه چاپ کتاب

تمام مراحل یادشده در فرم‌ها و صفحاتی مجزا در سایت نبشته در دسترس است. هر یک از خدمات ویرایش، صفحه آرایی، طراحی جلد و چاپ را می‌توان به صورت جداگانه سفارش داد یا تمام آنها را به‌صورت یک‌جا. طبعاً تلاش ما این بوده که دریافت تمام خدمات به‌صورت یک‌جا برای مشتریان کمترین هزینه را داشته باشد. 

برای محاسبه قیمت پرینت رنگی، هزینه صفحه بندی، چاپ جزوه، قیمت چاپ کتاب (به‌تنهایی) و انجام تمام مراحل ویرایش، صفحه آرایی، طراحی جلد، اخذ مجوز و چاپ فرم‌های جداگانه‌ای در نظر گرفته شده است. علاوه‌بر تلاش برای منصفانه بودن قیمت‌ها آنها را به‌روز نگه می‌داریم تا پیشاپیش امکان اظهار بهانه‌هایی چون قدیمی بودن نرخ‌ها و توضیحات گنگ برای گزینه‌های تفسیرپذیر را برای افزایش قیمت و عدم شفافیت از خود سلب کرده‌ باشیم. هزینه چاپ کتاب و دیگر موارد در سایت نبشته برای سال 1402 به‌روز شده است و حتی چنانچه مایل بودید در ایام نوروز فرآیند چاپ اثر خود را شروع کنید، می‌توانید از طریق ایمیل یا شبکه‌های اجتماعی با کارشناسان ما در ارتباط باشید. 

برای ارتباط با گروه نبشته و ثبت سفارش می‌توانید به نشانی www.nebeshteh.com مراجعه کنید، به بخش‌های مختلف سایت سر بزنید و پس از انتخاب هر یک از خدمات ما و محاسبه هزینه توسط فرم تخمین هزینه و ثبت مشخصات خود، منتظر تماس کارشناسان ما باشید.

توجه داشته باشید که گروه چاپ کتاب نبشته در تمام مراحل یادشده آماده ارائه مشاوره رایگان است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

ربات لوگو ساز رایگان

اخبار سلامت

خريد ورودي گوگل ارزان

تعمیر جک پارکینگ در تهران

مدیر اکسپرت

هشتیها

خرید هدایای تبلیغاتی خلاقانه

 

قیمت رابیتس مسعود

 

 

بهترین موسسه مهاجرتی

خرید باتری واریان

محصولات سریتا

 

آموزشگاه طراحی طلا و جواهر

 

دانلود زيرنويس هاي جديد

 

الکترونیک مشهد

آموزش زبان آلمانی

درمان قطعی گال

قیمت فنس دور باغی

تعمیر گیربکس جیلی

 

 

 

 

قیمت کامپیوتر رندرینگ

قیمت کامپیوتر رندرینگ

 

 

 

 

 

بازار 15 خرداد

 

 

 

 

 

 

طعمه موش کش فسترک بلاکس

 

 

 

 

 

تعمیر لباسشویی دوو

 

 

 

 

 

 

 

 

تور کیش

 

 

تشک موناکو

 

 

 

 

 

 

قیمت خرید و مشخصات تلویزیون اولد ال جی c3 مدل 2023

 

خرید نرم افزار حسابداری

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

رپورتاژ آگهی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

محدوده خبر

کلیک نیوز

تالک نیوز

پویشگر خبر

تارگت نیوز

نیوز آیس

نمانیان

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح