تاریخ انتشار : سه‌شنبه 21 فوریه 2023 - 15:45
کد خبر : 208019

دلایل افت سیگنال وای فای

دلایل افت سیگنال وای فای

  ممکن است  پس از خرید و راه اندازی مودم با افت سیگنال وای فای رو به رو شوید، در بسیاری از مواقع امکان دارد مشکل از تنظیمات مودم باشد و یا عدم پشتیبانی درست شرکت ارائه دهنده اینترنت اما در بیشتر مواقع افت سیگنال وای فای به دلیل تاثیر برخی وسایل بر روی دستگاه

 

ممکن است  پس از خرید و راه اندازی مودم با افت سیگنال وای فای رو به رو شوید، در بسیاری از مواقع امکان دارد مشکل از تنظیمات مودم باشد و یا عدم پشتیبانی درست شرکت ارائه دهنده اینترنت اما در بیشتر مواقع افت سیگنال وای فای به دلیل تاثیر برخی وسایل بر روی دستگاه مودم است که در این مقاله قصد داریم مهمترین مواردی که میتواند منجر به افت سیگنال وای فای و در نتیجه کاهش سرعت اینترنت شود را بررسی کنیم، همراه پشتیبان شبکه رایانه کمک باشید تا با رعایت کردن نکاتی ساده اما کاربردی قدرت سیگنال وای فای مودم خود را افزایش دهید. 

دلایل کلی کاهش سرعت وای فای مودم کدامند؟ 

  • تنظیمات اشتباه مودم 
  • عدم امنیت مودم 
  • وسایل موثر در ضعیف شدن سیگنال وای فای 

 

کاهش سرعت وای فای مودم به دلیل تنظیمات اشتباه 

در مقاله « افزایش سرعت وای فای » به نکاتی اشاره کردیم که با انجام این موارد میتوانید موانع کاهش سرعت وای فای را از بین ببرید، یکی از این موارد تنظیم نرم افزار مودم بود، یاد گرفتیم که با تغییر کانال مودم و استفاده از کانال هایی که افراد کمتری ازآنها استفاده میکنند به راحتی از بالاترین سرعت ممکنه بهره مند شویم. 

بنابراین وارد تنظیمات مودم شوید ، در بخش وایرلس و تنظیمات وایرلس به دنبال گزینه wireless channel باشید ،در این بخش بهتر است فرکانس را از ۲.۴ به ۵ تغییر دهید، در نظر داشته باشید که هر چقدر تداخل سیگنال کمتری داشته باشید سرعت وای فای شما افزایش پیدا خواهد کرد. 

یکی دیگر از نکاتی که در مقاله ذکر شد این بود که فریم ویر مودم خود را اپدیت کنید 

معمولا شرکت های سازنده مودم هر چند مدت یکبار برای نرم افزار نصب شده بر روی مودم اپدیت جدیدی ارائه میدهند، این اپدیت ها هم باگ های امنیتی را برطرف میکنند و هم  عملکرد دستگاه را بهبود میبخشند، بنابراین بررسی کنید ، اگر اپدیت جدیدی برای فریم ویر مودم شما ارائه شده است ان را دانلود و نصب کنید تا سرعت عملکرد دستگاه بالاتر رود، البته پیشنهاد میکنیم برای نصب نرم افزار مودم با کارشناسان رایانه کمک در ارتباط باشید چرا که اینکار کمی تخصصی است، برای تماس با ما از طریق تلفن های ثابت سراسر کشور میتوانید شماره 9099071540 و از طریق موبایل شماره 0217129 را شماره گیری کنید. 

عدم برقراری امنیت شبکه و افت سیگنال وای فای 

یکی از نکات بسیار مهم در کاهش افت سیگنال وای فای هک شدن مودم توسط افراد سود جو است، ممکن است از پلن های نامحدود اینترنت استفاده کنید و به همین دلیل نسبت به قرار دادن رمز وایرلس قوی بی توجهی کنید، اما اینکه شما اجازه دهید هر فردی به راحتی به مودم شما متصل شود صرفا به این معنی نیست که میتواند از پکیج نامحدودی که تهیه کرده اید استفاده کند بلکه هم به اطلاعات داخل شبکه شما دسترسی خواهد داشت و هم با استفاده کردن از پهنای باند شما باعث کاهش سرعت اینترنت شما خواهد شد، برای امتحان این امر میتوانید یک فیلم دانلود کنید و همزمان که در حال دانلود هستید سعی کنید با یکی از دوستان خود تماس تصویری برقرار کنید ، در این زمان متوجه خواهید شد که تماس شما بسیار ناپایدار است، چرا که دانلود کردن یک فیلم پهنای باند اینترنت شما را از آن خود کرده است و با کاهش سرعت اینترنت شما امکان برقراری یک تماس تصویری پایدار را نخواهید داشت. 

به همین خاطر است که یکی از  خدمات شکبه ای که ما ارائه میدهیم برقراری امنیت شبکه ی شماست چرا که نه تنها جلو از دست رفتن اطلاعات را میگیریم در کنار این موضوع افزایش امنیت شبکه یکی از راه های افزایش سرعت اینترنت در شبکه است. 

 

خدمات رایانه کمک : 

رایانه کمک یک شرکت خدمات کامپیوتر و شبکه است، که میتوانید با شماره گیری شماره  ۹۰۹۹۰۷۱۵۴۰ از طریق تمامی تلفن های ثابت سراسر کشور و همچنین شماره ۰۲۱۷۱۲۸ً از طریق موبایل مشکلات خود را برطرف کنید، ما همیشه آماده خدمت رسانی به شما عزیزان و حل مشکلات ویندوز، کامپیوتر، شبکه و موبایل شما عزیزان هستیم. 

وسایل موثر در ضعیف شدن سیگنال وای فای 

دیگر مواردی که میتواند منجر به افت سیگنال وای فای شود وسایلی است که بر سرعت وای فای موثر است و در ادامه انها را بررسی خواهیم کرد: 

ریسه های تزیینی سرعت وای فای را کاهش میدهند 

این روزها استفاده از چراغ ها و ریسه های تزیینی بسیار زیاد شده است چرا که جلوه ی زیبایی به محیط کار و منزل شما میدهند اما همین ریسه های تزیینی دشمن سیگنال های وای فای مودم هستند، این چراغ های تزیینی به دلیل داشتن تراشه های چشمک زن میدان مغناطیسی ایجاد میکنند که میتواند  در امواج الکتریکی مودم تداخل ایجاد کند بنابراین مودم خود را خارج این میدان مغناطیسی قرار دهید. 

 

مودم خود را دور از ماکرویو قرار دهید 

یکی از دستگاه هایی که موجب ضعیف شدن سیگنال وای فای مودم میشود ماکرویو است، در واقع ماکرویو از طرف فرکانس مشابه مودم استفاده میکند که این تداخل فرکانس موجب کاهش سیگنال وای فای مودم میشود. 

 

وجود دیوار شما را با افت سیگنال وای فای مواجه میکند 

دیوارهایی که از جنس مرمر، آجر، بتون، سیمان و گچ هستند اجازه عبور سیگنال های وای فای را به راحتی نمیدهند نکته ای که لازم است رعایت کنیم این است که بین مودم، لپتاپ یا کامپیوتر و دیگر دستگاه هایی که با اتصال به مودم قرار است به اینترنت متصل شوند تا جای امکان دیواری از جنس مواردی که گفته شد نباشد، با اینکار شما جلوی ضعیف شدن سیگنال وای فای مودم را خواهید گرفت. 

 

مودم را به دور از وسایلی که مانیتور دارند قرار دهید 

بالاتر در رابطه با کانال ۲.۴ و ۵ وای فای مودم صحبت کردیم، معمولا وسایلی که مانند ماشین لباسشویی  یا مایکرویو دیجیتال هستند و مانیتور کوچکی بر روی انها تعبیه شده است در فرکانس ۲.۴ کار میکنند ، بنابراین اگر مودم در کانل ۲.۴ قرار داشته باشد و در کنار این وسایل باشد، تداخل فرکانس این وسایل با مودم منجر به کاهش سرعت وای فای خواهد شد. 

 

وسایلی که با بلوتوث کار میکنند 

در رابطه با وسایلی که به صورت بلوتوث هستند باید بگوییم وسایل جدید به دلیل استفاده از فرکانس متفاوت معمولا اختلالی در عملکرد مودم ایجاد نمیکنند اما وسایل قدیمی تر میتوانند در عملکرد مورد اختلال ایجاد کنند و کیفیت سیگنال وای فای مودم را کاهش دهند. در چنین حالتی کافیه شما مودم خود را در سطحی کمی بالاتر از دستگاه هایی که به صورت بلوتوث به هم متصل هستند ، قرار دهید تا قرار گرفتن در این امواج باعث کاهش سرعت وای فای مودم شما نشود. 

 

سخن اخر 

در این مقاله با موضوعاتی که میتواند منجر به اختلال در عملکرد صحیح مودم شود و در نتیجه با افت سیگنال وای فای مواجه شوید آشنا شدیم. 

امیدواریم این مقاله برای شما عزیزان مفید بوده باشد، در صورتی که با هر گونه سوال کامپیوتری و یا شبکه ای رو به رو شدین میتوانید از طریق تلفن های ثابت سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۵۴۰ و از طریق موبایل با شماره ۰۲۱۷۱۲۹ با کارشناسان مجرب رایانه کمک در تماس باشید تلاش ما این است که در کوتاه ترین زمان ممکن مشکلات شما را برطرف کنیم.

 

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.