تاریخ انتشار : دوشنبه 9 ژانویه 2023 - 18:09
کد خبر : 207561

دستگاه‌های اجرایی ملزم به همکاری با شرکت گاز

دستگاه‌های اجرایی ملزم به همکاری با شرکت گاز

استاندار همدان با توجه به ضرورت مصرف بهینه گاز طبیعی و شرایط خاص کشور نسبت به رعایت الگوی مصرف از سوی دستگاه‌های مختلف اجرایی تأکید کرد و از رسانه‌ها و خبرنگاران خواست در این راستا با ورود و نظارت مستمر بر ادارات هرگونه کوتاهی و رعایت نکردن شاخص‌های مورد نظر در این راستا را گزارش

استاندار همدان با توجه به ضرورت مصرف بهینه گاز طبیعی و شرایط خاص کشور نسبت به رعایت الگوی مصرف از سوی دستگاه‌های مختلف اجرایی تأکید کرد و از رسانه‌ها و خبرنگاران خواست در این راستا با ورود و نظارت مستمر بر ادارات هرگونه کوتاهی و رعایت نکردن شاخص‌های مورد نظر در این راستا را گزارش دهند.

دستگاه‌های اجرایی ملزم به همکاری با شرکت گاز

علیرضا قاسمی فرزاد در جلسه کارگروه مدیریت مصرف گاز در همدان تصریح کرد: هر دستگاه اجرایی با توجه به مصوبه هیأت وزیران و شرایط خاص کشور مبنی بر کاهش افت فشار گاز طبیعی ملزم به همکاری و همراهی با شرکت گاز استان هستند و در این زمینه هیچ گونه کم کاری و بهانه‌ای برای رعایت نکردن شاخص‌ها پذیرفته نیست.

وی گفت: بر اساس شاخص‌های مطرح شده از سوی شرکت گاز استان میزان دما در هر اتاقی حدود 18 درجه سانتیگراد اعلام شده است و همچنین هر دستگاه اجرایی هم ملزم به نصب کنتورهای هوشمند روی موتورخانه‌های خود هستند تا میزان مصرف گاز و یا برقی که دستگاه‌های خدماتی و نظارتی اعلام کرده اند نیز رعایت شود.

وی ادامه داد: با توجه به کاهش زمان کاری ادارات از ساعت 9 تا 14 دمای ساختمان‌های اداری نباید بالاتر از 18 درجه سانتیگراد باشد و مجموعه بازرسان شرکت گاز پایش‌های لازم و مستمر در دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌ها را انجام دهند.

قاسمی فرزاد یادآور شد: شرکت گاز عوامل ‌بازدارنده در راستای کاهش مصرف سوخت را در دستور کار قرار دهد و در صورتی که قطعی برق و گاز توامان باشد، شرکت گاز آن را در قالب یک برنامه زمان‌بندی شده اعلام کند تا گلخانه‌ها، مرغداری‌ها و واحدهای تولیدی بر اساس آن برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهند.

استاندار همدان با تأکید بر اینکه در ماه‌های پایانی سال، تأمین سوخت بنزین و گازوئیل در دستور کار قرار گیرد افزود: سعی می‌شود تأمین گاز مورد نیاز نیروگاه‌ها تأمین شود تا در مسیر پیش‌رو از مصرف سوخت مایع یا مازوت کاسته شود.

منبع: ايلنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.