تاریخ انتشار : دوشنبه 24 اکتبر 2022 - 11:59
کد خبر : 204177

روانشناس خانواده آنلاین [24ساعته]

روانشناس خانواده آنلاین [24ساعته]

  مشاوره حضوری معایب خودش را دارد و برای خیلی از افراد بهتر است که بصورت تلفنی یا آنلاین با یک مشاور خانواده صحبت کنند. مشکلات مربوط به رفت و آمد، کمبود وقت، نداشتن مرخصی، داشتن فرزند کوچک، عدم دسترسی آسان به روانشناس و مواردی از این قبیل میتوانند از معایب مشاوره حضوری باشند. اما

 

مشاوره حضوری معایب خودش را دارد و برای خیلی از افراد بهتر است که بصورت تلفنی یا آنلاین با یک مشاور خانواده صحبت کنند. مشکلات مربوط به رفت و آمد، کمبود وقت، نداشتن مرخصی، داشتن فرزند کوچک، عدم دسترسی آسان به روانشناس و مواردی از این قبیل میتوانند از معایب مشاوره حضوری باشند.

اما مشاوره خانواده آنلاین یا تلفنی با مشاور خانواده میتواند تمامی معایب مشاوره حضوری را برطرف کند. در ارتباط تلفنی میتوان بصورت سریع و آسان حتی در خارج از تایم اداری مشاوره دریافت کرد. از مزایای دیگر مشاوره تلفنی میتوان به فعالیت 24ساعته مراکز مشاوره آنلاین، عدم نیاز به دریافت نوبت قبلی از چندین هفته قبل و دسترسی آسان به روانشناس خانواده اشاره کرد.

مشاوره خانواده به داشتن یک خانواده سالم کمک می کند. برای کمک گرفتن از یک مشاور خوب، همیشه لازم نیست یک مشکل بزرگ و غیر قابل حل داشته باشید. یک خانواده معمولی نیز می تواند برای بهبود سلامت روانی کل خانواده به دنبال مشاوره باشد. اگر مطمئن نیستید که آیا خانواده شما به مشاوره خانواده نیاز دارد یا خیر، موارد زیر به شما در تصمیم گیری کمک می کند. موارد زیر شرایطی است که در آن خانواده ها ممکن است با مشکلاتی مواجه شوند که به تنهایی قابل حل نیست:

 • زمانی که زوجین بایکدیگر دعوا و بحث میکنند
 • در مواقع بروز مشکلات ارتباطی با همسر یا اعضای خانواده
 • در مواقع بروز خیانت
 • در مواقع بروز خشونت خانگی
 • در مواقع بروز سوء تفاهم و اختلال در رابطه
 • در مواقع بروز مشکلات زناشویی
 • در مواقع احساس نیاز به بهبود رابطه
 • در مواقع احساس نیاز به راهنمایی در زمینه ارتباطات والد-فرزندی
 • و مواقعی از این قبیل

C:\Users\LENOVO\Desktop\مرکز مشاوره دکترسلام.jpg

 

مزایای ارتباط با روانشناس خانواده آنلاین

به طور کلی با ارتباط آسان و سریع با روانشناس خانواده و با رفع مشکلات خانوادگی، روابط صمیمانه و محبت آمیز بین زوجین و اعضای خانواده شکل می گیرد و خانواده ها می توانند بدون نگرانی و دغدغه به سمت موفقیت و اهداف بزرگتر حرکت کنند.

ابتدا روانشناس خانواده با افرادی که مشکل دارند و با مشکل مرتبط هستند و در صورت لزوم با همه اعضای خانواده صحبت می کند. پس از درک کلی مشکل، از مراجعین میپرسد که چگونه آن را مدیریت می کنند و چگونه با مشکل برخورد می کنند. مشاور خانواده سپس از تکنیک های حل مسئله و نحوه کنار آمدن و همکاری با سایر اعضای خانواده استفاده می کند. طرح درمانی تهیه شده با هدف بهبود و رفع مشکل در خانواده در چند مرحله اجرا می شود.

روانشناس خانواده می تواند مشکل را بهتر درک کند و با استفاده از تجربه خود، آن را با مشکلات دیگر مقایسه کند و کاربردی ترین راه حل را پیشنهاد دهد. مشاوره خانواده همیشه مشکل را به طور کامل حل نمی کند، اما می تواند مهارت ها و تکنیک های جدیدی از حل تعارضات به اعضای خانواده آموزش دهد.

C:\Users\LENOVO\Desktop\مشاوره خانواده آنلاین.jpg

نقش روانشناس خانواده در حل مشکلات

اجازه ندهید باورهای نادرست در مورد خود، احساسات و خانواده تان شما را از مشاوره گرفتن باز دارد. حقیقت این است که رنگارنگ ترین مشکل رایج در همه خانواده ها این است که بیشتر مردم به دنبال مقصر هستند. البته طبیعی است که هنگام مواجهه با مشکلات، واکنش های متفاوتی داشته باشیم، اما اغلب احساس ترس باعث می شود که افراد به جای تمرکز بر مشکل اصلی، سعی کنند از مشکلات دوری کنند. روانشناس خانواده به عنوان فردی فراتر از مشکلات، وضعیت خانواده را به خوبی درک می کند و سعی می کند راه های مناسبی را برای آنها پیشنهاد کند.

روانشناس خانواده بر احساسات، افکار، ارتباط و رفتار اعضای خانواده با یکدیگر تمرکز دارد و به طور خاص با هدف درک و مداخله در فرآیندهای ارتباطی فعالیت میکند. به عبارت دیگر مشاور خانواده با انواع مشکلات ارتباطی و سلامت روان مربوط به تک تک اعضای خانواده سروکار دارد.

بهبود روابط خانوادگی از طریق مشاوره خانواده

مشاوره خانواده می تواند مهارت های مورد نیاز خانواده های سالم مانند ارتباطات، حل تعارض و حل مسئله را بهبود بخشد. بهبود این مهارت ها برای هر یک از اعضای خانواده، احتمال موفقیت و غلبه بر مشکلات خانوادگی را افزایش می دهد. در مشاوره خانواده، تمرکز بر این است که به همه اعضای خانواده ابزارهایی را که برای تسهیل درمان آنها نیاز دارند، بدهند.

درواقع مشاوره خانواده می تواند به شما و خانواده شما کمک کند تا عملکرد درونی خانواده را بهتر بشناسید و محرک ها و درگیری ها را در خانواده خود شناسایی کنید. مشاوره خانواده مکانی عالی برای برقراری ارتباط آزاد است. مشاوره خانواده به زوج ها و خانواده ها می آموزد که چگونه تعارضات خانوادگی را با استفاده از راهکارهای روانشناسی حل کنند.

منبع: کلینیک دکترسلام

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.