تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 5 آگوست 2021 - 13:11
کد خبر : 1090

شورای ششم شهر به پدیده مسکن نایابی در همدان توجه کند

شورای ششم شهر به پدیده مسکن نایابی در همدان توجه کند

  مراسم تحلیف اعضای ششمین دوره شورای اسلامی شهر همدان با حضور فرماندار برگزار شد. به گزارش ایسنا، در این مراسم که پنجشنبه ۱۴ مردادماه برگزار شد، فرماندار همدان بیان کرد: امیدواریم اعضای دوره ششم شورای شهر همدان با تمام توان و تلاش منشأ خیر برای شهر همدان باشند. محمدعلی محمدی ضمن قدردانی از اعضای

شورای ششم شهر به پدیده مسکن نایابی در همدان توجه کند

  مراسم تحلیف اعضای ششمین دوره شورای اسلامی شهر همدان با حضور فرماندار برگزار شد.

به گزارش ایسنا، در این مراسم که پنجشنبه ۱۴ مردادماه برگزار شد، فرماندار همدان بیان کرد: امیدواریم اعضای دوره ششم شورای شهر همدان با تمام توان و تلاش منشأ خیر برای شهر همدان باشند.
محمدعلی محمدی ضمن قدردانی از اعضای پنجمین دوره شورای شهر همدان اظهار کرد: این اعضا تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات و توسعه شهر گذاشتند.
اعضای ششمین دوره شورا بدانند جای پای چه کسی می‌گذارند
وی خطاب به اعضای دوره ششم شورای شهر گفت: اعضای ششمین دوره شورای شهر همدان بدانند جای پای چه کسی می‌گذارند، در طول تاریخ کمتر شهری مانند همدان مدنیت داشته است، این شهر با اجتماعی که در آن شکل گرفته مدنیت را به دنبال داشته است.
محمدی ادامه داد: همدان در طول تاریخ بارها مورد هجمه و حمله قرار گرفته اما باز هم سرپا شده است، اعضای دوره ششم شهر، تاریخ را بنگرند تا بدانند جایگاه همدان و هگمتانه کجا بوده است این شهر زادگاه امیران و ۸ هزار شهید گلگون کفن است اعضای شورای شهر بدانند جا پای این بزرگواران و شهدایی می‌گذارند که از همه چیز خود گذشتند تا ما امروز برقرار باشیم.
مسئولیت سنگینی بر دوش اعضای شورای ششم است
وی با بیان اینکه مسئولیت بسیار سنگینی بر دوش اعضای شورای شهر است، تصریح کرد: اعضا باید رعایت خیلی از مسائل را در رفتار، سکنات و تصمیم‌سازی‌ها داشته باشند.
فرماندار همدان اضافه کرد: همه برای اعتلای جمهوری اسلامی و ایران قدم برداشته و ادامه این راه به اعضای شورای شهر برای مدیریت شهری سپرده شده است، علاوه بر این جهان و کشور ما از مدیریت شهری عبور و به حکمرانی شهری رسیده‌ایم.
منافع مردم به منافع افراد ترجیح داده می‌شود
محمدی با بیان اینکه در مدیریت شهری شفافیت وجود دارد، افزود: سهم و تصمیمات شورا و اتفاقاتی که در آن می‌افتد در دید مردم قرار می‌گیرد بنابراین منافع مردم به منافع افراد ترجیح داده می‌شود و مشارکت آحاد مختلف در تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌ها را به دنبال دارد.
وی با اشاره به اینکه اعضای دوره ششم منتخب ۷۰۰۰ نفر از مردم هستند، گفت: اعضای شورای شهر نگاه بالا به پایین نداشته باشند زیرا مسئولیت قانونی و شرعی که به گردن داریم از ما خواسته عدالت را به معنای کامل رعایت کنیم.
محمدی مطرح کرد: شهر همدان شهری مهاجرپذیر است و در معرض سیل عظیمی از مهاجران قرار دارد، اگر اعضای شورا برنامه محور نباشند این افراد برای اعضا سناریو می‌نویسند و اعضا را در مسیر خود قرار می‌دهند.
شورای ششم شهر به پدیده مسکن نایابی توجه کند
وی با اشاره به اینکه همدان بالاترین قیمت مسکن، زمین و اجاره بها را یدک می‌کشد، گفت: مردم شهر شایسته این اتفاق نیستند، امروز در شهر همدان با پدیده مسکن نایابی مواجه شده‌ایم که مردم را از وسط شهر به پایین شهر و سپس کارتن‌خوابی و بعد حاشیه‌نشینی سوق داده است، بنابراین باید به این موضوع توجه کرد.
محمدی با اشاره به اینکه از ۷۰۰ هکتار بافت فرسوده در  ۱۸ سال ۱۵ درصد به اصلاح رسیده است، بیان کرد: اعضای شورا، برای توسعه شهر دلسوزانه و با توجه به طرح جامع ورود کنند و سعی داشته باشند طرح جامع را به سرانجام برسانند چراکه طرح جامع نقشه‌راه است اگر نقشه وجود داشته باشد شفافیت وجود دارد و قابلیت دفاع دارد.
قیمت مسکن را بشکنید
فرماندار همدان با بیان اینکه اعضای دوره ششم در بحث مسکن وارد و قیمت‌ها را بشکنند و کار را تمام کنند، خاطرنشان کرد: عمر کاری بیش از آنچه تصور می‌کنیم کوتاه است بنابراین اعضای شورای ششم برنامه محور باشند.
وی اضافه کرد: اعضای دوره ششم شورا در انجام کارها و پروژه‌ها دو شاخصه کارایی و اثربخشی را فراموش نکنند و نگاه آنها زود هنگام نباشد، علاوه بر این ترکیب این دوره شورا برای برون رفت از این مسائل ترکیب خوبی است.
اتاق فکر شورا را فعال کنید
محمدی تصریح کرد: اعضای شورا اتاق فکر را فعال کرده و با هم تعامل داشته باشند تا به اعتماد مردم جامه عمل بپوشانند، همچنین توجه شود مصوبات شورا به کمیته انطباق می‌رود بنابراین باید تطبیق آنها با قوانین لحاظ شود.
وی در ادامه بیان کرد: شورای پنجم ۳۷۷ جلسه برگزار کرد و ۱۴۹۴ مصوبه در آن صورت گرفت که ۱۰۶۸ مصوبه با قانون عدم مغایرت داشت و به عبارتی ۷۱ درصد از مصوبات عدم مغایرت داشت.
محمدی با اشاره به اینکه اعضای ششمین دوره شورای شهر همدان مطابقت با قانون را در مصوبات سرلوحه کار خود قرار دهند، یادآور شد: در انتخابات ۱۴۰۰ بیش از ۶۰۰۰ نفر درگیر بودند که ۹۵ درصد آنها در شهر همدان بود و آنچه معیار قانون بود را در انتخابات لحاظ کردیم.
شورای ششم با همدلی به صلاح مردم کار می‌کنند
رئیس سنی ششمین دوره اسلامی شهر همدان هم در این مراسم گفت: امیدواریم با رأی اعتمادی که مردم نسبت به اعضای منتخب ششمین دوره شورای اسلامی شهر همدان دادند بتوانیم وظایف خود را در قالب تصمیمات و نظارت‌ها انجام داده و پاسخگوی نیازهای به حق مردم همدان باشیم.
محمود مسگریان ضمن تقدیر از دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ در همدان، اظهار کرد: ثمره این زحمات انتخاب مجموعه‌ای از افراد با تجربه، جوان و متخصص در شورای ششم شد و همه اعضای این دوره تعهد دارند با همدلی و ‌وفاق آنچه به صلاح مردم و در حیطه اختیاراتشان است را انجام دهند، همچنین با عهدی که با قرآن می‌بندیم، قرآنی باشیم و به مردم خدمت کنیم.
به‌گزارش ایسنا، در ادامه مراسم تحلیف اعضای شورای ششم سوگندنامه توسط اعضای این دوره شورا قرائت شد، سپس با رأی‌گیری رئیس، نایب رئیس، منشی اول و دوم شورای ششم معرفی شدند، گفتنی است؛ “محمود مسگریان” با ۱۱ رأی به عنوان رئیس، “سعید نظری” با ۱۱ رأی به عنوان نایب رئیس، “ناصر صفری افلاکی” با ۱۱ رأی به عنوان منشی اول و “سعید شهابی‌نیا” با ۱۱ رأی به عنوان منشی دوم برای مدت یکسال انتخاب شدند، همچنین “محمود مسگریان” به عنوان سخنگوی این دوره از شورای شهر همدان معرفی شد.
منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

سامانه قیمت یاب خریدینو

خرید کوسن

قیمت سیستم اداری

اعلام حریق زیتکس

کنتاکتور اشنایدر

قیمت سیستم رندرینگ

قیمت سیستم طراحی

خرید سیستم رندرینگ

خرید سیستم طراحی

کاشت مو در تهران

موتور برق بی صدا

ظروف یکبارمصرف گیاهی

سایت پشتیسار

انواع جعبه هارد باکس

اجاره سند

اجاره سند

کابل آلومینیوم

دانلود نمونه سوال

خرید زنجیر صنعتی

ربات لوگو ساز رایگان

 

خريد ورودي گوگل ارزان

تعمیر جک پارکینگ در تهران

مدیر اکسپرت

هشتیها

خرید هدایای تبلیغاتی خلاقانه

 

قیمت رابیتس مسعود

 

 

بهترین موسسه مهاجرتی

خرید باتری واریان

محصولات سریتا

 

آموزشگاه طراحی طلا و جواهر

 

دانلود زيرنويس هاي جديد

 

 

آموزش زبان آلمانی

 

 

 

 

 

 

 

قیمت کامپیوتر رندرینگ

قیمت کامپیوتر رندرینگ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تور کیش

 

 

تشک موناکو

 

 

 

 

 

 

 

 

خرید نرم افزار حسابداری

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

رپورتاژ آگهی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

محدوده خبر

کلیک نیوز

تالک نیوز

پویشگر خبر

تارگت نیوز

نیوز آیس

نمانیان

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح